Tesettür Giyimde Etnik Desenler Nasıl Kullanılır?

Tesettür Giyimde Etnik Desenler Nasıl Kullanılır?

29 Mayıs 2016

Tesettür giyimde kendi stilinizi oluşturmak için tercih edebileceğiniz desenler arasında mistik bir hava yansıtan etnik desenler de yer alıyor. Son yıllarda tesettür giyimde etnik desen kullanımı yaygınlaştı. Hanımların desene olan ilgisi tasarımcıları da harekete geçirdi. Artık etnik desenlerle renklendirilmiş olan çok daha fazla sayıda kıyafet bulabilirsiniz. Oldukça şık bir duruş sergileyen bu tasarımlar aynı zamanda kolay kombinlenebilme özelliğine de sahip.

Etnik Desenli Gömlek ile Kombin Yapmak

Mitolojik desenler en çok gömleklerde ve hırkalarda kullanılıyor. Eğer siz de etnik desenli bir gömleğe sahipseniz, kıyafetinizin en çok ilgi çeken bölümü gömleğiniz olacak. Kombininizde odağı dağıtmamak için altına deseni olmayan, düz bir pantolon ya da etek giymelisiniz. Olabildiğince sade bir kesime sahip olmalı. Böylece hareketli bir görünümü de elde etmiş olacaksınız.

Etnik Desenli Etek ile Kombin Yapmak

Eteklerde etnik desenler genellikle kahverengi, krem rengi ve beyaz renklerden oluşuyor. Nadiren mat kırmızı ve kiremit rengi de bu desenleri taçlandırıyor. Eteğinizin üzerine bu renklerde bir kıyafet giyebilirsiniz. Desene hakim alan ana renk hangisi ise eteğinizin üzerine giymek için seçtiğiniz kıyafet de aynı renkte olmalı. Böylece görünümde yumuşak bir renk geçişi elde eder, şık ve estetik bir duruş sergilersiniz.

Etnik Desenli Tunik ile Kombin Yapmak

Şayet tesettürde etnik desen tercihinizi tunik yönünde yaptıysanız kıyafet kombininizde biraz daha dikkatli olmalısınız. Hem altınıza giydiğiniz etek ya da pantolon, hem de seçtiğiniz eşarp sade ve sakin parçalar olmalıdır. Çünkü tunikler vücudun büyük bölümünü kaplar ve desenleri de oldukça ön plana çıkar. Sade parçalar ve iddialı olmayan renkler ile desenleri ortaya çıkarmanız gerekiyor.

Etnik Desen Kombini Hakkında İpuçları

Mitolojik desenleri en çok destekleyen iki renk sütlü kahve ve kiremit rengidir. Bu desenleri tercih ettiğinizde eşarp yerine şal kullanmanız görünümünüzde bir bütünlük elde etmenizi kolaylaştırır. Püsküllü şalları tercih edebilirsiniz ancak şal üzerinde desen bulunmamasına özen gösterin. Kıyafetinizi altın ya da gold işlemeler ile süslenmiş bir ceket kullanarak destekleyebilirsiniz. Kıyafet kombini yaparken altın kural şudur: Seçtiğiniz hiç bir parça etnik desenli kıyafetiniz ile rekabet etmemeli...

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.