Tesettür Giyimde Etkin Moda Anlayışı Nedir?

Tesettür Giyimde Etkin Moda Anlayışı Nedir?

17 Mayıs 2018

Tesettür Giyimde Neler Değişti?

 

            Günümüzde moda, tesettür giyim sürekli eleştiriye uğrayan bir olgudur. Moda, tüketimi gündün güne tetiklemektedir. Fakat modanın ihtiyaçtan hasıl olduğu da inkar edilemez bir gerçektir.

 

            Bugün, muhafazakâr giyim koleksiyonlarına, tesettür giyime bakıldığı zaman dikkati çeken pek çok detay mevcuttur. Günümüzde üretilenlerle 10 yıl önce üretilenleri kıyaslarsak bugünkü koleksiyonlar eskiye nazaran daha şık, daha sade, daha zarif ya da daha fonksiyonel bulunur.

 

            Bir firma, 10 yıl öncesine bakarak bugün daha sade, daha şık ve giyilebilir ürünler üretiyorsa bunun en büyük sebebi taleptir. Bu zarif ve sade talebin en önemli sebebi ise çalışan muhafazakâr kadınların sayısının günden güne artmasıdır. Mağaza sahiplerinin tercihlerini etkileyen, yeni fikirler üretmesini sağlayan yalnızca tüketicidir. Geçmişte nihai tüketici konumunda bulunan kadınların hemen hemen hepsi ev hanımıyken bugün çalışan kadınlardır. Tasarımlar da günümüzde çalışan kadınların ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanmaktadır. Tesettürlü bayanların çalışma hayatında ise gösterişe, şatafata yer yoktur.

 

 Tesettür Giyim Modasını Etkileyen Faktörler Nelerdir?

 

            Moda dünyası feminen, maskülen, sürreal, pop-art, safari gibi küçüklü büyüklü birçok akımın etkisi altındadır. Ama modanın çizgisi her ne olursa olsun, konu çalışan kadınsa minimallik, sadelik, yalınlık her zaman ön plandadır. Bu da bu şekilde olmaya devam edecektir.

 Kısaca biz bilinçli bir tüketiciysek moda bizi etkilemez. Biz modayı etkileriz. Moda, kimilerine göre ticari bir unsurdur. Ama şu da bilinen bir gerçektir ki ticarette talep olmayan yerde arza hiçbir zaman yer yoktur. Bayanların ruhuna ve bedenine cevap vermeyen üretim hiçbir zaman gerçek bir moda akımı haline gelemez.

 

            Moda rüzgarı günümüzde bambaşka trendleri beraberinde getirmiştir. Stil sahibi hanımların tesettür giyim konusunda modern kadın imajını koruması için tesettür modellerini itina ile seçmesi gerekmektedir. Bu konuda internet sitelerinden yardım alınabilir. Kişi hangi modeli seçerse seçsin, modaya ve yılın trendlerine uygun olduğundan emin olmalıdır. Klasik tarz, spor model, otantik ya da bohem olsun tüm giyim tarzlarına uygun olan modeller online satış sitelerinde mevcuttur. Satış sitelerinde dünya genelinde popülerlik kazanan tanınmış ve seçkin markaların yeni koleksiyonları tesettürlü hanımlara sunulmuştur. Tasarımlarından hoşlanılan markaların yeni tesettür giyim kreasyonlarına siteden kolayca ulaşılabilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.