Tesettür Giyimde En Çok Nelere Dikkat Etmeliyim?

Tesettür Giyimde En Çok Nelere Dikkat Etmeliyim?

29 Eylül 2017

Tesettür giyim bayanların en çok tercih ettiği giyim tarzlarından biri olarak her geçen yıl önemini arttırıyor. Tesettür giyimde her türlü ürün gömlek, ceket, etek, pantolon, abiye, tunik, ferace vb. Ürünler yer alıyor. Bu kadar çeşitli ve çok satılan ürün olması giyimine ve tercihinde bazı hususlara dikkat edilmesi gerçeğini ortaya çıkarıyor.

 

 Tesettür giyimde en önemli etken nedir?

 

            Her giyimde olduğu gibi tesettür giyimde de kıyafet seçecek olan kişiler bedenini ve fiziğini kısaca kendini iyi tanıyor olmalı. Kendine yakışan renkleri iyi bilmeli boyu ve kilosu neticesinde ortaya çıkan beden oranını iyi belirlemiş olmalıdır.

 

            Örneğin fit bir vücuda sahip biri istediği gibi s ve m beden tesettür kıyafetleri tercih edebilirken, kilo ortalamasının en az bir 10 kilo üzerinde olan kişiler tesettür giyim ürünü alırken asla s veya m beden kıyafetler tercih etmemelidir. Çünkü bu durum kıyafet ne kadar güzel ve şık olursa olsun güzel bir görünümün önüne geçer ve kıyafetin şıklığından eser kalmaz.

 

            Ölçüler ve bedenler belirlendikten sonra ilk aşama seçilen kıyafetlerin mutlaka birilerine gösterilmesi gerekiyor. Gösterilen kişi de bu arada dobra yorum yapabilen kıyafetten anlayan biri olmalı. Aksi taktirde kişiler tesettür giyim seçiminde kendi başına bir kıyafet seçmeye kalkarsa kendinin beğendiği hoşuna giden ama dışarıdan hoş durmayan bir kıyafet tercih edebilir.

 

 Tesettür giyimde kombin seçimi nasıl olmalı nelere dikkat edilmeli?

 

            Tesettür giyiminde kombin seçimi baştan sonra her şeyi ile birbiri ile uyumlu renklerden oluşan kıyafet ve aksesuardan oluşmalı. Özellikle ayakkabı rengi çanta rengi ve kullanılan diğer takıların rengi kıyafete uyum sağlamalıdır.

 

 Hangi tesettür kıyafetler hangi günlerde tercih edilmeli?

 

            Özel günlerin vazgeçilmezi olan tesettür giyim kıyafeti boydan şık abiyelerdir. Günlük hayatta ise tesettür giyimde daha sade fakat daha estetik olacak şekilde ferace ve bol gömleğin altına şalvarımsı bol pantolonlar iyi bir kombin oluşturur. Günlük giyimde de kesinlikle özel günlerde olduğu gibi aksesuar seçimine oldukça dikkat edilmelidir. Seçilen aksesuarlar renk ve gidilen mekana uygun ve abartılı olmayacak şekilde seçilmelidir bu sayede tesettür giyim de şık bir kombin elde edilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.