Tesettür Giyimde Elbise Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Tesettür Giyimde Elbise Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

24 Nisan 2018

Tesettür giyimde, özellik ile yaz aylarında, elbiseler daha çok tercih edilmektedir. Bunun nedeni, daha rahat olmasıdır. Tek parça olan kıyafetler, yaz aylarında çok rahat olur ve şık görünmenizi sağlar. Kış aylarında, tek parça modeller soğuktan korunmak için yeterli olmadığından, tesettürlü bayanlar genel olarak yaz aylarında elbise ve tulumları tercih ederler. Bu tercihler yapılır iken boy ölçüsüne ve kiloya uygun tercihler yapmakta fayda vardır. Vücut yapısına uygun kıyafetler giymeniz, her zaman şık olmanızı sağlayacaktır. Tesettür elbise modellerinde de aynı şekilde renk ve modelden önce vücut yapınıza uygunluğuna öncelik vermeniz en doğrusu olacaktır.

 

 Tesettür Kıyafetlerinde Renk Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

 

            Tesettür Kıyafetlerinde, siyah ve lacivertleri son zamanlarda görmek pek mümkün değil. Daha renkli modeller üretilmeye başlandı ve talepler doğrultusunda da devam ediyor. Renkli modeller üretilse de bu renklerin genelinde pastel tonlar kullanılıyor. Kiremit renkleri, haki yeşiller gibi. Fakat renklerin uyumunu sağlamak tesettür kıyafetlerinde çok zor olabilir. Büyük parçalardan oluşan kıyafetlerde, renk geçişleri oldukça nazik olmalıdır. Aksi durumlarda, istediğiniz görüntüden çok daha uzakta bir görüntü oluşur ve şıklığınızı gölgeler.

 

            Vücudunuzda, bölgesel kilo alımı gibi bir problem var ise o bölgenizde tek ve koyu renk olan modelleri kullanmanız gerekir. Diğer bölgelerde renk katarak ön planda tutmanız, gördüğünüz kusurlarınızı kapatmaya yardımcı olacaktır. Aynı şekilde kilolu ve kısa boylu iseniz enine çizgi ve desenleri olan modellerden kaçınmanız gerekmektedir. Özellik ile tesettür elbise modelleri gibi tek parça kıyafetlerde bu kurallara uyulması gerekmektedir.

 

 Elbise Ve Tulumlar Nereden Alınır?

 

            Her mağaza satışlarında, tesettür giyime yer vermiyor. Bu neden ile aradığınız ürünleri mağazalarda bulmak epey vakit alabiliyor ve bu da oldukça yorucu bir hal alıyor. Bu neden ile online satış yapan sayfalardan alışveriş yapmanız daha kolay olacaktır. Aradıklarınız dışında birçok model ve renklere de rahatlık ile ulaşabilirsiniz.

 

            Bunların dışında ise sanal alışverişler çok daha hesaplı olmaktadır. Her açıdan tasarruf sağlayan online satışlar ile alışverişlerinizi kolaylık ile yapabilirsiniz. Tesettür elbise modellerinde olduğu gibi diğer ürünlerde de yapılan indirim ve kampanyalardan da yararlanabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.