Tesettür Giyimde Dikkat Edilmesi Gereken Stil Detayları Nelerdir?

Tesettür Giyimde Dikkat Edilmesi Gereken Stil Detayları Nelerdir?

11 Aralık 2017

Tesettür giyim tüm dünyada kadınların tercih ettiği ve tarzlarını diledikleri gibi yansıtabildikleri bir alandır. Geçmişe baktığımız zaman ne yazık ki tesettürlü kadınların giyim seçenekleri oldukça sınırlı ve tek düze ürünlerden oluşmaktaydı. Bu durumda kadınların istedikleri gibi giyinememe ve ruhlarını kıyafetlerine yansıtmadan mutsuz olmalarına neden oluyordu. Ancak son yıllarda tesettür giyim dünyasındaki yenilikler ve moda çizgisinde bir tutum sergilemesi ile birlikte tesettürlü kadınlar artık hayal ettikleri özgün görünüme sahip olabiliyorlar.

 

            Geçmişten gelen giyim alışkanlıklarını bir kenara bırakarak yeni bir tesettür tarzı oluşturmak için dikkat edilmesi gereken bazı stil detayları bulunmaktadır:

 

 - Vücut tipine uygun ürünler seçmek

 

            İster tesettür giyim, ister normal giyimde olsun vücut tipine uygun olmayan ürünler seçmek şıklığını gölgeleyen ve görüntünüzü geri çeken bir olgudur. Kombin oluşturmadan önce vücuda uygun ve trend parçalar arasından titizlikle seçi yapılmalı, parçalara doğru bir şekilde bir arada kullanılmalıdır. Kilolu veya zayıf olmak şıklığı engelleyen bir unsur değildir. Şıklığı engelleyen tek unsur yanlış parçaların seçilmesidir.

 

 - Doğru renklerin kullanımı

 

            Tesettür kombin oluştururken dikkat edilmesi gereken stil detaylarından bir diğer ise renklerin doğru bir şekilde bir arada kullanılmasıdır. Yanlış renk kombinasyonu hem seçtiğiniz parçaların güzelliğini gölgeler hemde uyumsuz bir görüntü ortaya çıkmasına neden olarak demode ve sıkıcı bir görüntüye sizi kavuşturur. Renk kombinasyonlarında sezon trendleri göz önüne alınarak yapılan seçimler size yardımcı olabileceği gibi, hazır tesettür kombinleri de zahmetsizce hayal ettiğiniz görüntüye sizi kavuşturacaktır. Bunun için yapmanız gereken tek şey sadece ufak bir ön araştırma yapmak ve sezon renkleri hakkında bilgi sahibi olmak.

 

 - Trend parçaların kullanımı

 

            Sezon trendlerine uygun ve günümüz moda detaylarını içeren parçaların bir arada kullanımı da tesettür şıklığı yaratmanız da çok önemlidir. Seçilen tüm parçaların trend unsurları içermesi karışık bir görüntüye sahip olma riski ortaya çıkartacaktır. Bu yüzden de kombinlerde bir tane star parça seçilip ön plana çıkartılmalı, diğer parçalar ise star parçayı destekleyici özeliklere sahip olmalıdır. Bu sayede tesettür şıklığı kaçınılmaz olarak gelecek, özgün ve ruhunuzu yansıtan bir kombin oluşturmanın haklı gururuna sahip olacaksınız.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.