Tesettür Giyimde Bayanların Tercihi: Tesettür Tunik

Tesettür Giyimde Bayanların Tercihi: Tesettür Tunik

11 Eylül 2018

 Tesettür giyim şekline sahip olan bayanların son zamanlarda en çok kullandıkları ve tesettür giyimin gözde parçaları arasında tunik yer alır. Tesettür giyim anlamında bayanların özellikle de günlük hayatta kullandıkları en önemli parçalar olup her yaştan, her bedenden ve farklı tarzdan kişilere hitap etmektedir.

 

 Günlük ve Dinamik Yapıdaki Spor Parçalar

 

 Giyim sektöründeki gelişme özellikle de tesettür giyimin revaçta olduğu şu dönemde tesettür tunik modelleri de her çeşit, tarz ve yaş aralıklarına hitap edecek şekilde bulunmaktadır. Hitap ettiği kesimler arasında gençlerin tercih ettiği model olarak ise günlük kullanım anlamında spor modellerdir. Günlük egzersizler yapmak için yürüyüşe çıkıldığında ya da okulda bile kullanım rahatlığı genel anlamda da kolaylık sağlamaktadır. Tıpkı tişörtlerde olduğu gibi tunik modellerinde de baskı ve yazılı detaylar bulunarak hatta popüler olan haftanın beş gününün yazılı olduğu renkli modeller bulunmaktadır.

 

 Mevsimsel olarak kumaşlara göre kullanılabilen sportif modeller kot pantolon ya da spor bir etek ile kombin yapılabilmektedir. Spor ayakkabı ve yine spor sırt çantası aksesuarlarını da kullanarak tamamlanabilir.

 

 Klasik Modeller

 

 Kullanılacak yere göre yine klasik çizgileri ve klasik detayları geniş ve dar kesimli yapılarına göre farklı yaş aralıklarına da hitap etmektedir. Sezonun süregelen popüler detayları arasında yer alan nakış farklı versiyonları etamin, işleme gibi klasik modellere etki etmektedir. Ağır renkler siyah lacivert gibi kullanıldığında klasik çizgileri daha belirgin hale getirerek saklanmak istenen kusurların koyu renk ve klasik duruş ile tesettür tunik olarak zarafet saçacaktır.

 

 Ofis İçin Alternatifler

 

 Yine klasik modellerin kendine has çizgileri aracılığıyla dolaplarda bulunması gereken parçalardan biridir. Son zamanlarda birçok alanı kapsayan sadecilik ve hayatında sadeliğe gitme mottosu aracılığı ile tuniklerde de bu şekilde kombin yapılarak sade ayrıca şık bir görünüm oluşturuluyor.

 

 Yine ofislerde ya da özel günlerde kullanılabilecek tunik olarak asimetrik kesimli modellerdir. Pantolon ve kalem etekler ile kombin yapılarak topuklu ayakkabı ile bütünlük sağlanabilir. Tuniklerin bu her yere ve zamana uyum sağlayacak yapıları ile dolaplarda başka parçaların yerini tutabilecek nitelikte ürünlerdir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.