Tesettür Giyimde Aksesuar Seçimine Dikkat!

Tesettür Giyimde Aksesuar Seçimine Dikkat!

18 Aralık 2018

             Kıyafetleri hareketlendirmek ve birkaç küçük dokunuş yapmak için aksesuar kullanımı oldukça sık tercih edilir. Tesettür giyim ile farklı birçok aksesuar kullanılabilmektedir. Bazen kolye, bazen de bir bileklik ile kombin tamamlanabilir. Ancak yapılan bu son dokunuş ile sıradan olan bir kombin çok farklı bir boyuta taşınabilir. Abartılı takılar ve aksesuarlarla kıyafet arka planda bırakılmamalıdır. Kıyafetin rengi ve deseniyle uyumlu, zarif takılardan yana tercih kullanmak daha risksiz olacaktır.

 

 Tesettür Elbiselerde Kolye Kullanımı

 

            Önemli bir aksesuar olan kolyeler, tesettür giyimde de önemli bir yere sahiptir. Taşlı ve zincirli kolyeler ile şıklık elde edilebilir. Yine gümüş işlemeli kalın bir kolye modeli casual bir kombin için harika seçimdir. Uzun kolyeler de sıkça kullanılan modellerin başındadır. Önemli olan nokta eşarbı veya başörtüsünü çok klasik bağlamamaktır. Ayrıca kolyenin başörtünün altından görünecek kadar uzun olmamasıdır. Yaz aylarında kombinler aksesuar olarak güneş gözlüğü ile desteklenebilir.

 

 Tesettür Elbiselerde Küpe Kullanımı

 

            Tamamen başın kapalı olduğu eşarp modellerinde küpe kullanımı benimsenmemekte ise de, yine hanımlar farklı eşarp bağlama teknikleri ile küpe kullanımından vazgeçmezler. Küpeler de tesettür giyimde kullanılan aksesuarlardan biridir. Küpelerin büyük olanları genellikle günlük kombilerde tercih edilmektedir. Şalın arka taraftan bağlandığı kombinlerde ve boğazlı bir badi ile kullanılabileceği gibi, püsküllü bir şal ile de büyük küpe kullanılabilir. Küçük küpeler ise daha zarif başörtüleriyle tercih edilir.

 

 Tesettür Elbiselerde Çanta ve Ayakkabı Kullanımı

 

            Topuklu bir ayakkabı birçok kıyafet için ihtiyacınız olan modeldir. Topukların yüksekliğinin beden ölçünüzden fazla büyük veya küçük olmamasına özen gösterilmelidir. Aynıca tesettür elbise ve pantolonların boylarının ayakkabının üzerini örtmemesi ve yere değmemesi standart olarak benimsenmelidir. Klasik deri ayakkabıların yanında spor ayakkabı ve babet seçenekleri de birçok kıyafetle giyilmektedir. Çanta seçimlerinde kıyafetten koyu renklere yönelmek daha iyi olabilir. Kıyafetin ana renklerinin dışında daha parlak ve dikkat çekici bir çanta rengi kıyafet bütünlüğünü bozabilir.

 

            Çevrenizdekiler sizinle ilgilendiği kadar ister istemez kıyafetlerinizle de ilgilenecektir. Bu yüzden kendi tarzınızın dışına çıkmamaya özen gösterin. Yeni modelleri önce evde deneyerek tüm parçaların uyumlu olup olmadığını kontrol edin. Etek ve pantolonlarınızı sürekli giyseniz bile üst parçalarınızı sürekli değiştirin. Koyu renkli etekler ve pantolonlardan daha çok üzerinizdeki tunik veya gömlek daha çok ilgi çekecektir.

 
Şıklığına şıklık katacak tesettür elbise modelleri için; www.tesetturpazari.com/tesettur-elbise 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.