Tesettür Giyimde Abiye Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Tesettür Giyimde Abiye Seçimi Nasıl Olmalıdır?

20 Ekim 2017

Konu tesettür giyim olunca abiye seçmek bazılarınız için zor gözükebilir. Ancak özellikle son yıllarda tesettür moda bir sektör haline gelmiş ve tesettür giyim alanında çok fazla çalışma yapılmaktadır.Tesettür modası çok geniş bir kitleye hitap etmektedir. Bu nedenle modacıların ilgi alanı haline gelmiştir. Her geçen gün yeni ürünler, yeni stiller moda ekranlarında boy göstermektedir.

 

            Tesettür modası, gündelik kıyafet, iş kıyafeti, ev kıyafeti, tesettür abiye gibi birçok alanda gelişmelerle karşımıza çıkmaktadır.

 

 Tesettür Abiye Seçiminde Dikkat Edilecekler

 

            Özellikle tesettürlü bayanların en çok zorlandıkları alan tesettür abiye seçiminde olmaktadır. Çünkü abiye özel günlerde tercih edilen bir giyim türü olduğundan, hanımlar birbirinden şık olmak için yarışmaktadırlar. Doğru seçim yapılmadığında, tesettür abiye elbiseler bir sefer giyilip dolaptaki daimi yerini almaktadır. Bu nedenle konu abiye de olsa, mutlaka daha sonra da kullanılabilecek bir ürün seçmek önemlidir. Özellikle de kısıtlı bütçe ile alışveriş yapılıyorsa bu çok çok önemlidir.

 

            Tesettür abiye seçimi yapılırken öncelikle nerede, hangi ortamda giyilecek bu önemlidir. Renk tercihi yapılırken mevsimine uygun tercih yapılması da daha uygun olacaktır. Özellikle abiye elbisede siyah renk çok tercih edilmektedir. Kimileri için siyah daha ince gösterdiği için, kimileri için asil bir renk olduğundan, siyah abiye elbiseler gardıropların vazgeçilmez parçası oluyor. Siyah dışında en çok tercih edilen abiye elbise renkleri saks mavi, pudra, bej, kırmızı ve siyaha yakın lacivert tonları olmaktadır. Tek renk abiye elbiseler yanında iki renkli elbise modelleri de tercih edilebilir.

 

 Nasıl Bir Elbise Seçilmeli?

           

            Tesettür abiye seçilirken, kişinin vücut yapısını iyi bilmesi ve buna uygun abiye elbiseyi seçmesi de önemlidir. Bayanların özellikle dikkat ettiği fazla kiloların saklanması konusu abiye kıyafetlerde pek mümkün olamayabiliyor. Bu nedenle alınacak olan abiye elbisenin mutlaka denenmesi ve gerekli tadilatların yapılabilirliğinin onaylanması sonrasında alınması önemlidir. Vücut tipine uygun, balık etek abiye, kiloş abiye, kabarık etekli abiye veya dar kesim abiye seçilebilir. Tesettür abiyede dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, giyilecek abiye elbisenin vücut hatlarını çok fazla belli etmemesidir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.