Tesettür Giyim Kıyafetlerinizi Özelleştirin

Tesettür Giyim Kıyafetlerinizi Özelleştirin

17 Aralık 2018

            Farklı tasarımları kullanmak ve özel modellere sahip olmak her zaman sizi daha iyi gösterebilir. Ancak kendi stilinizin dışına çıkmayı pek sevmeyenler daha çok hazır giyim modellerini tercih ederler. Özel tasarımlar modacıların yeni sezon ürünlerine atıf yapmak ve yeni yılın renklerini belirlemek için kullandıkları modelleri içermektedir. Henüz denenmediği ve piyasada fazla görünmediği için tercih etmede çekinceler yaşanabilir. Bununla birlikte aynı moda yaklaşımını hazır giyim tasarımlarında da görmek mümkündür. Bu yüzden birbirine çok zıt olmayan yeni tasarımlara sahip olmak ve kıyafet çeşitliliğini artırmak çok da zor değildir.

 

 Tesettür Giyimde Renk ve Desen Seçimi

 

            Daha koyu ve muhafazakar renklerden oluşan kumaşlar tesettür elbise modellerinde sıklıkla tercih edilir. Fazla dikkat çekmeyen daha soft renk ve desenden oluşan kıyafetler tesettür kıyafetlerde sıkça tercih edilir. Koyu gri pantolon ve desenli gömlek veya geniş kesim kumaş pantolon ve tunik ile birleştirilebilen modeller, siyah alt ve üst seçenekleriyle de zenginleştirilebilir. Bu tür renkler ve kıyafetler toplantılar ve davetler söz konusu olduğunda geçerli değildir. Çalışma hayatında da rahatlıkla kullanılabilecek koyu ve düz renkler, kişisel tutkuların biraz dışında olmakla beraber, iş yeri genel kurallarına da uygundur. Kalın çizgiler veya geniş şeritlere sahip kumaşlar iş yerlerinden rahatsız edici olabilir.

 

 Tesettür Kıyafet Altına Pantolon Seçimi

 

            Pantolonlar kumaş yapıları nedeniyle tesettür giyimde farklı kullanılmaktadır. Üstüne kullanılacak parçalar uzun kesim parçalar olacağı için birleştirildiğinde takım gibi görünebilmektedir. Kumaş pantolonlar takımlarda ve tuniklerde değişik kombinler için ideal olmaktadır. Bununla birlikte kot ve keten pantolon kullanımında daha spor bir görünüm elde edilmektedir. Haki renkler gündelik iş ve gezi pantolonu olarak kullanılabilir. Yün ve yün karışımı kumaşların yanında likralı örme iplikten imal edilen pantolonlar takım pantolonu olarak rahat kullanım imkanı sağlar. Her ne kadar güzel görünse de fazla bol veya dar pantolonlardan uzak durulmalıdır. Her ikisinde de kullanırken sıkıntılar yaşanabilir. Dar pantolonlar hareket kabiliyetini kısıtlayabileceği gibi, çok geniş paçalı ve kesimli pantolonlar da sağa sola kayacak veya bir yere takılabilir.

 

 Tesettür Elbiseler ve Etekler

 

            Elbiselerde ve eteklerde renk ve kumaşın önemi yanında doğru uzunlukta model tercih etmek de gerekir. Fazla geniş elbise veya etek yerine, bedeninize uygun genişlik ve uzunlukta olduğundan emin olun. Oturduğunuzda bacaklarınızda ne kadar toplandığına ve yürürken ne kadar kolay adım atabileceğiniz önemlidir.


Tesettür elbise modasına damgasını vuracak modelleri www.tesetturpazari.com/tesettur-elbise adresinden inceleyebilirsiniz.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.