Tesettür Elbiseniz ile Fark Yaratın

Tesettür Elbiseniz ile Fark Yaratın

03 Ocak 2019

            Belirli kurallar içinde tesettür giyim tercih etmek, bazı temel özelliklere dikkat etmeyi gerektirmektedir. Daha mütevazi ve gösterişten uzak giyinmek, tesettür mantığını koruyabilmek önemlidir. Bu anlamda giyinmeye özen göstermek kadar sosyal yaşam kadar, iş hayatında da dikkatli olmak gerekir. Çevrenizde ve dışarıdan bakıldığında tesettürlü olduğunuza dair fikir oluşuyorsa, nasıl giyindiğiniz de önemlidir. Sizi herkes bu çerçevede görece ve değerlendirecektir. Bu yüzden uzun yıllardır tesettür modasına hizmet eden sektörde de en doğru ve uygun kıyafetlerin tasarımları yapılmaktadır.

 

 Toplantıya Katılacağınız Tesettür Kıyafetinizi Özenle Seçin

 

            Toplantılar sıkıcı olduğu kadar işletmelerin ve kurumların yönetim birimlerinin sık sık bir araya geldiği organizasyonlardır. Toplantı için seçilerek kıyafetler daha bürokratik ve koyu renklerden oluşmalı, toplantıya katılanlar sizi kıyafetinizle değil, fikirlerinizle anımsamalıdır. Ancak karşı tarafa vereceğiniz enerji ve ciddiyeti de kıyafetiniz sağlayacaktır. Bu iki argümanı çok iyi kullanmak sizin elinizde. Fazla abartılı kıyafetlerle eleştiri oku olabilir veya takdir toplayabilirsiniz. Genel yaklaşım ikili takım kıyafetlerin toplantılar için ideal olduğudur. Daha sade ve iş ortamına uygun olarak da tasarlanmıştır. Eşarp veya şallarla birlikte kullanılabildiği gibi, iş yerlerinde daha çok eşarp kullanımı önerilmektedir.

 

 Standart Tesettür Elbise Kıyafetler

 

            Genel standartları taşıyan pantolon ceket veya gömlek etekten oluşan birleşimler hala güçlü bir yere sahiptir. Tuniklerin zamanla bu ikilinin arasına girmeye çalışması ile zaman zaman kombinlerde de değişimlerin yaşanması kaçınılmaz olmaktadır. Bir buluz ceket veya etek kullanımının yanı sıra uzun tesettür elbise tercih etmek bayanlar için standart iş kıyafetleri olarak düşünülebilir. Ancak yine de iş yerinde giyilecek kıyafetler gündelik kıyafetlere göre biraz daha kaliteli kumaşlardan ve parlak görünümlerden oluşur. Çünkü gün içinde birçok insanla karşı karşıya kalmak ve iş yerinin de kurumsal kimliğini korumak belirli kuralların dışına çıkamamayı beraberinde getirmektedir.

 

 İş Yeri Genel Kurallarına Uygun Tesettür Kıyafetler Seçin

 

            Birçok işyerinde çalışan bayanların serbest giyinmesine izin verilse de, birçok resmi ve kurumsal yapıya sahip iş yerlerinde bu serbestlik ile ilgili kurallar bulunmaktadır. Bu yüzden iş yeri ile günlük giyim arasında farklı tercihler söz konusudur. Bu kurallar nedeniyle birçok kişi hafta sonunda veya tatillerde standart günlük iş kıyafetlerinin dışında giyinmek isterler. Çünkü iş hayatında giyindikleri kıyafetler onlara sorumluluklarını ve yoğun iş temposunu hatırlatır. Bu yüzden tunikler, kot pantolonlar, kaplar ve bluz gibi kıyafetlere daha çok ilgi gösterilmektedir.

 
Birbirinden şık elbise modelleri ile fark yaratmak için www.tesetturpazari.com/tesettur-elbise adresindeki elbise modellerimizi inceleyebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.