Tesettür Elbiselerde Kış Modası Nedir?

Tesettür Elbiselerde Kış Modası Nedir?

26 Eylül 2017

Mevsimin En Şık Modelleri

 

            Rüzgar hafif hafif esmeye, caddeler serinlemeye başlarken gardıroplar değişim sinyalleri veriyor demektir. Özgün yaratıcı, rahat ve şık, özel bir kaç parça İle gardırobunuzun havasını değiştirmeye, ortama biraz daha sıcaklık atmaya ne dersiniz? Tüllerin yerini pililer, ince yelek ve cepkenlerin yerini trençkotlar alacak gibi duruyor. Örneğin kolları tüllü ya da dantelli tesettür elbise modelleri yerine kolları bantlı elbise modelleri seçilirse daha sıcak bir his yaratır. Elbiselerin tamamlayıcı aksesuarları da kışa uyum sağlayacak şekilde tasarlanmaktadır. Örneğin tül ya da hafif taşlı kemerler yerine elbiseyi belinize uygun tutacak yumuşak deri kumaştan kemerler kullanılabilir. En tercih edilen modeller arasında gelen deri kemerli yüksek yaka elbiseler bu senede ufak dokunuş be değişikliklerle vitrinlerden yerini alıyor.

 

 Tesettür Elbiseleri Renkler Isıtacak

 

            Yaz aylarında tesettür elbise modelleri için kullanılan fırfırlar, elbiseye hareket katar fakat kışın buna alternatif olarak çift katlı asimetrik kesim elbiseler, önden fermuarlı ya da yakadan düğmeli elbiseler kullanılabilir. Bunlar da oldukça şık ve hareketlidir. Yine dışarıda hem sıcak hem de güvenli tutacak önden boy fermuarlı arkadan ise kapüşonlu düz elbiseler de bayanlar tarafından çok sık tercih edilir. Tesettür elbise modasına yön veren bu elbiseler kışı rengarenk karşılıyor. Adeta kış rengi olarak akla gelen koyu renkler yerini sıcak fakat daha canlı renklere bırakıyor. Kiremit turuncu, hardal sarısı, koyu pembe ve canlı maviler vitrinleri süslemeye başladı. Soft renklerden vazgeçemeyen hanımlar içinse yine bebe mavisi, pudra rengi ve krem, sütlü kahve tonlarında elbise satışları var.

 

 Tesettürde Dantel Ve Gipür Kullanımı

 

            Elbiselerde dantel ve gipürler adeta zarafetin diğer adı ve simgesidir. Dantel işlemeler elbisenin üst kısmında kullanıldığı gibi alt etek kısmında da kullanılabilir. Ayrıca yaka İle uyumu sağlamak için kol manşetlerinde ve etek uçlarında yine aynı şekilde dantel ve gipür kullanılır. Günlük tesettür elbise modellerini biraz daha şık seven bayanlar için kışlık eteklik kumaşın üzerine tek uçları gipürlü ten rengi ya da etek kumaşından tül dökümü yapılır. Ayrıca ince şerit halinde yakadan eteğe kadar kullanılan dantel işlemeleri de sıkça göze çarpıyor.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.