Tesettür Elbiselerde Aksesuarlar İçin 4 Öneri

Tesettür Elbiselerde Aksesuarlar İçin 4 Öneri

31 Ekim 2018

Tesettür Elbisede Kullanılan 4 Aksesuar Öneri

 

            Tesettür elbise ürünlerinde olduğu kadar kadınlar birçok ürün içerisinde aksesuar kullanmaktadır. Kıyafet türleri ve özeliklerine göre aksesuar seçimleri değişiklik göstermektedir. Tesettür elbiseler içerisinde ise kullanılan 4 ana aksesuar bulunmaktadır.

 

 1) Tesettür elbiselerde kullanılan aksesuar önerilerinden ilki başörtüsü çeşitleri olmaktadır. Tesettür giyim tarzını tercih eden kadınlar başörtüsü aksesuarını çeşitli kombinlerle kullanmaktadır. Elbise seçimi ile birlikte şal ya da eşarp tercihi yapılabilmektedir. Seçilen başörtüsü türünde ise elbisenin kumaşı ve tarzı seçici olmaktadır. Spor ya da günlük kullanımlarda şal daha uygun bir kombin oluşturmaktadır. Fakat iş hayatı, önemli davetler gibi ortamlarda ise eşarp tarzı başörtüler seçilmektedir.

 

 2) Giyime konu olan bir diğer aksesuara ise çanta olmaktadır. Kadınlar her kıyafetine uygun bir çanta seçimini yapmak durumundadır. Kullanılan çana türü ise tercih edilen elbise ile uyum içerisinde olmak durumundadır. Çanta aksesuarı içerisinde klasik, spor ya da daha gündelik çanta türleri mevcuttur. Tesettür elbise modelleri içerisinde en sık kullanılan ürün olan çanta ve tür seçimi önemlidir. Tercih edilen tesettür elbise içerisinde kullanılan çanta elbisenin tarzı ile uyumlu seçilmelidir. Klasik bir elbise ile spor çanta kullanımı doğru bir kombin oluşumunu engellemektedir.

 

 3)Ayakkabı ise her durumda kullanılan aksesuarlardan olmaktadır. Ayakkabı ve elbise arasındaki uyum ise oldukça önemlidir. Ayakkabı türlerine göre spor, klasik gibi seçimlerinin yanında mevsimsel seçimlerde bulunmaktadır. Yazlık bir tesettür elbise ile kışlık botların kombini doğru olmamaktadır.

 

 4)Takılar birçok ürünün tamamlayıcı aksesuarı olmaktadır. Takıların tercihi içerisinde yine tercih edilen elbisenin özellikleri rol almaktadır. Şekil açısından zengin bir elbisenin çok fazla aksesuara ihtiyacı olmamaktadır. Aynı zamanda desenli elbiseler içerisinde kullanılan büyük ve gösterişli takılar abartılı bir kombine neden olmaktadır.

 

 Tesettür Elbisede Aksesuar Seçimlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

            Kadınların tesettür elbisede kullandığı dört ana aksesuar öğesi mevcuttur. Tercih edilen aksesuarlar ise elbise üzerinde önemli olmaktadır. Tek parçalı bir ürün olan elbiseler üzerinde takılar kombini tamamlayabilmektedir. Aksesuar seçimi içerisinde dikkat edilmesi gereken noktalar; renk, desen uyumlarıdır. Belirtilen uyumlar ile birlikte kadınlar elbise ve aksesuar seçimini yaparak kombin oluşturabilmektedir.

En şık tesettür elbise modelleri www.tesetturpazari.com/tesettur-elbise adresinde sizleri bekliyor.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.