Tesettür Elbiseler İçin Renklerin Önemi Nedir?

Tesettür Elbiseler İçin Renklerin Önemi Nedir?

05 Ocak 2019

 Doğru Renk Seçimi Cildinizin Daha Parlak Görünmesini Sağlar

            Renkler elbise dolaplarını canlı ve dinamik tutar. Gün içinde onlarca defa açılıp kapanan dolaplarda göz çarpan renklere sahip kıyafetler her zaman öncelik kazanırlar. Kıyafetlerde doğru bir renk kombinasyonu cildinizin daha parlak görünmesine yardımcı olur. Diğer kıyafetlerin de birbiriyle doğru uyumuna katkı sağlayan renkler tesettür elbise modelleri için de oldukça önemlidir. Güzel ve doğru renklerle kombinlenmiş kıyafetler kişinin ruh halini yansıtan en iyi göstergedir. Canlı ve parlak renklerden oluşan modeller sonbahar ve kış mevsimlerinde derin tonlarla birlikte iyi bir yaz dönemine hazırlık sağlar.

 

 Tesettür Kıyafetlerde Renklerin Ortaklığı

 

            Tesettür giyimde önemli olan beden ve ölçüler olmakla birlikte renklerin yeri de önemlidir. Fazla göze batmayan, ancak giyenin kendini rahat hissetmesini sağlayacak kıyafetlere yönelmek gerekir. Her renk kıyafete özel eşarpların önemi de gözden kaçırılmamalıdır. Çünkü saçları ve alnı tamamen kapatan eşarplar yüzün de görünümünü etkiler. Kıyafet ve eşarplarda tam bütünlüğü sağlamak için ana renkler her zaman vurgulanmak istenen kıyafet parçası olmalıdır. Diğer parçalarda soft ve düz renkler tercih edilebilir. Tamamen baştan aşağı parlak ya da donuk bir renk kıyafetlerin ortaklığına zarar verecektir. Dolayısıyla kıyafetlerde renklerin doğru kullanılması, aynı zamanda cilt ve göz renklerinizin de belirginleşmesine katkı sağlar.

 

 Açık Renk Cilde Sahip Olanların Tesettür Kıyafet Seçimi

 

            Sarışınlarda ten rengi daha beyazdır ve açık cilde uygun kıyafet seçmek zordur. Ancak bugün tesettür kıyafetlere ulaşmak kolay olduğu gibi, renk, desen ve model çeşitliliği de oldukça fazladır. Hatta alışverişi evinizden online olarak yapabilme imkanı bulunmaktadır. Açık renk cilde sahip olanlar yumuşak renklerden çok koyu ve vurgulu renklere yönelmelidir. Yumuşak renkleri kıyafetin diğer parçalarında ek olarak kullanabilirler. Örneğin pantolonlarda ve eşarpta daha soft renklere yer verilebilir. Siyah herkes tarafından risksiz ve kolay kullanım olanağı sağlayan bir renk olsa da, açık tenliler için mavi ya da yeşil renkler tenin nefes almasını ve gözlerin ortaya çıkmasına yardımcı olacaktır.

 

            Bununla birlikte nötr renkler de doğru kullanıldığında beyaz cilde sahip olanlar için ideal kıyafetler ortaya çıkarabilir. Çikolata tonları, krem veya bej renkler temel kıyafet rengi olabilir. Eşarpta seçildiğinde yüzün çevresinde daha iyi görünecektir. Bu renklerden oluşan tesettür elbiseler, kazaklar, ceketler, tunikler, ayakkabı ve çantalar uyumlu ve güzel görünümlü kombinler ortaya çıkacaktır.

 

Birbirinden şık rengarenk elbise modellerini www.tesetturpazari.com/tesettur-elbise adresinde bulabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.