Tesettür Elbisede Yeni Formlar

Tesettür Elbisede Yeni Formlar

28 Ocak 2017

Kıyafetlerimizi çoğu zaman o anki ruh halimiz belirler. Kimi zaman bohem ve salaş giysilerle rahat ederiz kimi zamansa şıkır şıkır giyinmek ve dikkat çekmek isteriz. Kıyafetler bir bakıma kişiliğimizin ve zevklerimizin de bir aynasıdır. Bir insanı ilk intibada giydikleri ile değerlendirir eğer şıksa ona hayranlık bile duyarız. Moda dünyası hem kadınlara hem de erkeklere gün geçtikçe daha fazla seçenek sunmaya başladı. Elbette bunda estetik görüntüye günümüzde verilen değerin payı da büyük. Bu sebeple yaz kış her sezonda farklı markalara ait yüzlerce yeni kombinle karşılaşıyoruz. Elbette tesettür giyim de bu çeşitlilikten nasibini alıyor. Özellikle tesettür elbise çeşitlerinin her yıl biraz daha şekillendiğini söyleyebiliriz.

Eskiden muhafazakâr kadınlar aynı kalplara sığmak zorundalardı. Çünkü eskiden tesettür elbise ve aksesuarları günümüzdeki kadar çok ve çeşitli değildi. Aynı model pardösüler, aynı modeller kaplar ve benzer giysiler… Halbuki şu anda tesettür modasının giyim dünyasına şekil verdiğini bile söyleyebiliriz. O kadar zengin bir içerikle karşılaşıyoruz ki sadece kapalı bayanlar değil aynı zamanda açık olanlar bile bu furyanın imkânlarından yararlanmayı ihmal etmiyorlar. Uzun tunikler, renk renk elbiseler, gömlekler, birbirinden güzel etekler, süslü püslü feraceler ve muhteşem desenleriyle şallar ve eşarplar… Bu zengin seçenek yığınında kendi sitilinizi kolayca yaratabilirsiniz.

Tesettür elbise denildiğinde çoğumuzun aklına uzun kollu, uzun bir eteğe sahip muhafazakâr yapıda kıyafetler geliyor. Bu kıyafetler renkleri, desenleri ile içinizi ısıtacak detaylara sahip. Yazlık elbiselerde daha çok kişinin ferah ferah dolaşmasına imkan veren şifon gibi ince kumaşlar tercih ediliyor. Kışın ise daha çok kalın yapılı, renk itibariyle de mevsimi yansıtan ama içindeki sıcak tonlarıyla yine de canlı ve çarpıcı duran elbiseleri görmekteyiz. Kat kat etekli, drapeli, önden veya arkadan düğmeli, romantik tavırlı ve sade ama gösterişli elbiseler uygun eşarplarla ve aksesuarlarla buluştuğunda şıklığınızı tamamlıyor. Bu elbiselerin dikkat çeken bir başka yönü ise tek parça olduğu için kullanımının oldukça kolay olması. Sizin ten renginize ve vücut şeklinize uyan elbiseyi bulduğunuzda her zaman güzel ve modern görünebilir, etrafınızı ışığınızla aydınlatabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.