Tesettür Elbisede Hangi Renkler Moda?

Tesettür Elbisede Hangi Renkler Moda?

12 Temmuz 2018

Bu sene yine moda akımı olarak rengarenk elbiseler vitrinlerde yerini aldı. Ancak siyah her zaman ki gibi kilo gizleme isteyen bayanlarda sıkça da tercih ediliyor. Modeller ayrı bir yere sahip olurken renk olarak bu sene tesettür elbise  için gül kurusu pembesi ve mor tonları moda oluyor. Elbise takımları tesettür giyim için tek parça ile şıklık tamamlama imkanı veren parçalar oluyorlar. Fakat bunu yaparken moda renkleri göz ardı etmemek gerekiyor. Pembenin tonları iyice yaygınlaşırken, kahveli tonlarda moda olarak yerini alıyor. Bu sene ki kahve tonları modası eskiye göre daha farklı kullanılıyor. Renk modasında kahve açık tonlarda moda serisinde yerini alıyor. Sütlü kahve veya çok açık ten rengine çalan kahve rengi moda olarak yerini alıyor.

 

 Tesettür Elbisede Hangi Modeller Moda?

 

            Elbiseler moda olarak bu sene iki ayrı kategoriye ayrılıyor. Abiye türleri için tesettür elbise seçimi yapacak olanlar, pelerinli ve şifonlu modellere ağırlık veriyor. Çünkü abiyede bu sene pelerin modası yer alıyor. Modeller üzerinde de inci ve güpür işlemesi artık sıkça kendini gösteriyor. Elbiselerin kumaşı üzerine inen şifon modası bu sene yine geçerli oluyor.

 

            Gündelik hayatta ise daha hafif kumaşlar ile vücudu saran elbise modelleri moda oluyor. Fakat bu elbiselere gelecek olan kemer modası hem elbiselerde hemde tuniklerde geçerli olmaktadır. Bel ortasına elbisenin rengine uyumlu kemerler ile modayı takip ederken şık kombinler yapmak ta mümkün oluyor. Dar kesim ve aşağıya doğru bollaşan elbise modelleri bu sene yine birçok kişi tarafından sevilerek giyilecek. Basen kısmı dar bacak kısmı bol olan bu modeller moda olmakla birlikte kullanım kolaylığına da sahip oluyor.

 

 Tesettür Elbisede Nasıl Kombin Yapılır?

 

            Kombin yapmak bir bütünlük sağlamaktır. Takı ve ayakkabı gibi özel eşyalar ile elbise daha da şık bir kombine kavuşur. Elbisenin modeline en uygun takıyı ve ayakkabıyı ayarlamak önemlidir. Bu sene tesettür elbise abiye türü ise inci gibi özel takılar moda olurken, gündelik elbiseler için daha sade takılar moda olarak yerini koruyor. Ayakkabı seçimi mevsime göre hafif topuklu açık ya da kapalı elbise tonuna uygun olarak ayarlanabilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.