Tesettür Elbise Tercih Detayları

Tesettür Elbise Tercih Detayları

14 Eylül 2018

Tesettür Elbise Modasında Detaylar

 

            Günümüz içerisinde kadınlar tercih ettikleri ürünlerin ayrıntılarına dikkat etmektedir. Kullanım içerisinde oldukları alanlar ile uyum sağlaması gereken ürünler için belirtilen detaylar önemlilik arz etmektedir. Tesettür elbiseler günümüzde en çok tercih edilen kıyafet türleri içerisindedir. Kadınların ise tercih ettiği bu ürünün gerekli detaylar ile kombinini yapması gerekmektedir. Öncelikli dikkat çekici detay kadınların beden sorunu ile alakalı olmaktadır. Birçok ürün içerisinde yanlış seçimlerin yapılması yanlış kombinlere sebep olabilmektedir. Tesettür elbise içerisinde bel kısmının üst tarafından etek olarak inen ürünler tercih edilmelidir. Yanlış kesim bir elbise tercihi olunan durumdan daha fazla ya da daha az kiloda gözükmesine sebep olabilmektedir. 2018 modası içerisinde tercih edilen bir diğer detay ise kolların düğme detaylı ya da salaş bir şekilde olan elbiseler olmaktadır.

 

 Tesettür Elbise Desenleri ve Moda Anlayışı

 

            Moda içerisinde yerini alan ürünlerden birisi de tesettür elbiseler olmaktadır. Tek ürün olarak giyime konu olan tesettür elbiseler kolay bir şekilde kombinlenebilmektedir. Kadınların tercih ettiği tesettür elbiselerin birçoğu sade ve düz kesim olmaktadır. Fakat elbisenin tek bir parçadan oluşması ile birlikte ürünler içerisinde farklı detaylar oluşturulmaktadır. 2018 yaz tesettür modası içerisinde tercih edilen çiçek motifli tesettür elbise olmaktadır.

 

            Aynı zamanda kot kumaş ile oluşturulan tesettür elbiseler de farklı bir tür oluşturmaktadır. Kadınlar seçtikleri elbiseler ile birlikte aksesuar seçimine de yer vermektedir. Detayların fazla bir şekilde mevcut bulunduğu tesettür elbiseler genellikle fazla aksesuar kullanmadan giyilmesi gerekmektedir. Aynı zamanda moda içerisinde tercih edilen bir diğer tesettür elbise türü ise alt ve üst parçaların farklı renk ve kumaştan oluşturulduğu tesettür elbiselerdir.

 

            Tek bir ürün olsa bile iki farklı ürünün kombini şeklinde gözüken bu tarz elbiseler genellikle gündelik hayat içerisinde kullanıma konu olmaktadır. Renk seçenekleri de kullanım içerisinde dikkat edilmesi gereken bir diğer detay olmaktadır. Çiçek desenli tesettür elbiselerin farklı renklerdeki elbiseler üzerine işlenmesi ile farklı kombinler oluşturulmaktadır. Açık pembe ya da kapalı renklerde oluşturulan bu ürünlerin şal ve eşarp seçenekleri de çeşitlenmektedir. Bu tarz ürünler içerisinde şal ya da eşarp seçimi öncelikle kumaş türüne göre yapılmaktadır. Elbise üzerindeki motif ile uyumlu tarzda bir başörtüsü seçimi uygulanarak doğru bir kombin elde edilebilmektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.