Tesettür Elbise Seçiminde Nelere Dikkat Etmeli?

Tesettür Elbise Seçiminde Nelere Dikkat Etmeli?

13 Mayıs 2019

             Tesettür elbisenin başkenti olan Türkiye hem kumaş hem de model çeşitliliği sayesinde kadınların hayallerini gerçeğe dönüştürüyor. Birbirinden farklı modelleri kaliteli kumaşlarla birleştiren üreticiler, tasarımcıların imzasıyla hayat bulan elbiselerle günün her saatinde kullanıma uygun hale getiriyor. Tesettür elbise denince akla geçmişte salaş ve şifon elbiseler geliyordu. Moda endüstrisinin dönüşümüyle günümüzde artık yüzlerce model bulmak kolay hale geldi. tesettür elbise seçerken dikkat edilmesi gereken şey kişinin vücut yapısıyla elbise arasındaki uyumu dengelemesidir.

 

 Kilolu Kadınlar Hangi Modelleri Tercih Etmeli?

 

            Kilolu kadınların kilolarını gizlemek için olabildiğince bol modelleri tercih etmeleri doğru bilinen bir yanlıştır. Aynı şekilde kilolu kadınların kilolarını gizlemek için sürekli olarak koyu renkler giymeleri öz güvenlerini zedeleyecektir. Kadınların kilolarıyla barışık olması ve tesettür elbise seçiminde cesur davranmaları önerilir. Önemli olan vücudun bütününü kaplayan bol bir elbise değil, doğru noktaları kamufle eden elbise seçeneklerinin tercih edilmesidir.

 

            Tesettür elbise modellerinde diğer giyim ürünlerinde olduğu gibi farklı seçenekler mevcuttur. Kişi kısa boyluysa dolgu topuk bir ayakkabı ile maxi boy bir elbise seçebilir, böylelikle boyunu bir anda uzatabilir. Aynı şekilde göbek bölgesinden muzdarip olan bir kişinin göbek bölgesini kamufle eden, desenleri tercih etmesi gerekir. Göbeğe dikkat çeken kemerlerden ve işlemelerden uzak durulmalıdır.

 

 Ten Rengi Elbise Seçiminde Önemli

 

            Kadınların elbise seçerken dikkat etmesi gereken bir başka özellik ise ten rengidir. Elbisenin kişi üzerinde çok patlamaması veya yok olmaması gerekir. Bu nedenle çok açık tenli kişilerin nüde tonlarındaki tesettür elbise modellerinden uzak durması gerekir. Aynı şekilde Koyu tenli kişilerin de siyah ve lacivert gibi renklerden uzak durmasında fayda vardır.

 

            Elbise renklerinin kişinin ten rengiyle uyumlu olması en sade elbisenin bile şık bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur. Elbisenin rengi kadar kesimi de önemlidir. Kısa boylu bir kadının diz altında bir elbise giymesi boyunu olduğundan kısa gösterecektir. Boyunuza uygun bir elbise seçmek gece ve gündüz şıklığını aynı anda yakalamanıza yardımcı olur. Elbise seçerken olabildiğince sade modelleri tercih ederek gündüzleri, şık aksesuarlarla zenginleştirerek elbisenizi akşamları kullanabilirsiniz.

 
Şıklık yarışında sizi zirveye taşıyacak elbise modellerini www.tesetturpazari.com/tesettur-elbise adresinde bulabilir ve beğendiğiniz ürünü hemen sipariş verebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.