Tesettür Elbise Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Tesettür Elbise Seçimi Nasıl Olmalıdır?

01 Aralık 2018

             Tesettürün kelime anlamı örtmek, örtünmek ve gizlenmektir. Tesettür hem kadın hem de erkekler için mahrem olan yerlerin dini ölçütlerde kapatılması ve saklanması demektir. Günümüzde tesettür kıyafetleri birçok yerde üretilmekte ve Müslümanlar için rahatlık, şıklık, tarzını yansıtma, kültürel zenginlik gibi birçok şeyi ifade etmeye kolaylık sağlamaktadır.

 

 Tesettür Nasıl Olmalıdır?

 

            Tesettür kadınlar için sadece başı kapatmak değildir. Aynı zamanda da tesettür kadınlar için el, yüz ve ayak kısımları hariç diğer tüm vücudu örtmek anlamına gelmektedir. Tesettür sadece kadınlar için değil erkekler için de geçerlidir. Erkeklerin de diz kapağından karın bölgesine kadar olan vücut kısımlarının görünmesi caiz değildir. Aynı zamanda da dar, şeffaf ve tüm vücut hatlarını ortaya çıkaracak sıkı giyimden de kaçınmak gerekmektedir. Tesettür elbise seçiminde kadınlar şık ve rahat elbiseleri aramaktadırlar. Elbiselerin pratik ve rahat olmasının yanında şık görünmesi kadınların elbiseleri tercih etmesini sağlamaktadır. Birçok elbise türü istenilen modele, detaya, kumaşa ve istenilen amaca göre üretilmektedir.

 

 Tesettür Kıyafetleri

 

            Tesettür için üretilen birçok kıyafet vardır. Bunların başında gömlek, tunik, ferace, kap, elbise, abiye, şal, eşarp, pardösü, etek, etek pantolon gibi birçok kıyafet üretilmiştir. Bu kıyafetler şık, günlük ve spor olabilmekte ve her yere uygun kıyafetler üretilebilmektedir. Tesettür kıyafetleri kadın ve erkekleri kısıtlamaktan ziyade gidilebilecek her yere uygun kıyafetler üretilmesine olanak sağlamaktadır. Birçok internet sitesi ve mağazalar kıyafetleri sergileyerek moda ve trendi göstererek kadınları kıyafet seçimine yönlendirmektedir.

 

 Tesettür Kıyafetlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

            Tesettür elbiselerinde dikkat edilmesi gereken birçok nokta vardır. Elbise seçiminde kadınların öncelikli olarak hangi tarzda giyinmek istediği önemlidir. Elbise modelleri günlük, şık, spor veya abiye olabilmektedir. Elbiseler genel olarak uzun, etekli ve uzun kollu olarak üretilmekte ve geriye kalan işlemeleri modelden modele göre değişim göstermektedir. Bu nedenle kıyafetler isteğe göre değişmekte ve dikilebilmektedir. Kadın tesettürü için birçok internet sitesinde mankenler üzerinde kıyafetler sergilenmekte ve kadınlar bunlarla ilgili fikir edinebilmektedir. Sonuç olarak birçok tesettür elbisesi modaya, trende, farklı tarzlara ve kültüre göre üretilmektedir.

 
Değerli müşterileimiz için bir araya getirdiğimiz birbirinden şık elbise modellerini www.tesetturpazari.com/tesettur-elbise adresinden inceleyebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.