Tesettür Elbise Modasının Gerisinde Kalmayın

Tesettür Elbise Modasının Gerisinde Kalmayın

24 Aralık 2018

Tesettür Giyim Tarzında Herkes Kendi Çizgisini Çizer

            Yaşadığınız sosyal çevreye veya iş hayatınıza uygun giyinmenin yanında, kişisel tercihler kıyafet seçiminden ön plana çıkar. Herkesin kendi tarzını yansıtan bir kıyafet kodu bulunur. Yani bazı tanıdıklarını kıyafetlerinden tanır veya benzer bir kıyafet gördüğünüzde onun kıyafeti ile aynı olduğunu düşünürsünüz. Bu düşünce, kişilerin kendi tarzları olduğunu ve çevresinde de bu kıyafet stili ile hafızalarda yer ettiğini gösterir.

 

 Kendi Tesettür Kıyafet Tarzınızı Nasıl Oluşturursunuz?

 

            Öncelikle herhangi bir kıyafet stili belirlemek yerine, vücudunuzu iyi tanımanız gerekir. Farklı vücut şekillerine göre kıyafetler tercih edilir. Örneğin, geniş basenli biri iseniz, dar kesim kıyafetlerle uğraşmamalısınız veya onları giymek için ısrar etmemelisiniz. Kalem bir etek için yeterli beden ve ölçüye sahip olunması gerekir. Giysileriniz bedeninize göre çok büyük veya küçükse dışarıdan bakıldığından güzel görünmeyecektir. Kendinizi de ayna karşısında mutsuz hissedersiniz.

 

 Tesettür Elbise ile Kullanacağınız Çantanıza Dikkat Edin

 

            Kişisel eşyalarınızı koymanın yanında, kıyafete ek bir aksesuar olarak kullanabileceğiniz çantalara ayrı bir önem verilmelidir. Fermuarlı ya da çıtçıtlı olması sizin kendi kullanım isteğinize göre değişse de, model olarak kıyafete uygun olduğunda her ikisini de kullanmaktan çekinmeyin. Tesettür kıyafeti tercih eden gençler günümüzde sıkça sırt çantaları tercih etmektedir. Daha spor görünüm sağlamakla birlikte, omuzda ve elde sürekli bir obje taşımak istemezler.

 

 Bakımlı ve Uyumlu Ayakkabılar Tercih Edin

 

            Ayakkabılarınızın her zaman cilalı ve temiz olduğundan emin olun. Aniden giyinip çıkmanız gerektiği bir anda ayakkabı temizliği ile uğraşmak zaman kaybı yaratacaktır. Ayakkabı topukları da vücut oranınızla orantılı olmalı, gereğinden yüksek topuklardan veya topuksuz ayakkabılardan kaçınmalısınız. Tesettür kıyafetler daha çok ayak bileklerine kadar uzanan elbiseler, etekler ve pantolonlardan oluştuğu için hafif yüksek topuklular kıyafeti daha iyi gösterecektir.

 

            Bayanların dikkat ettiği ve vazgeçemediği aksesuarları da dikkatli kullanmak gerekir. Saatler ve bilekliklerin yanında uzun kolyeler tesettür elbise modellerinde en çok kullanılan objelerdendir. Takı sepetinize arada bir göz atarak yenilenmesi gereken aksesuarlarınızı sürekli güncel tutabilirsiniz. Kıyafetlerinizde dikkat ettiğiniz renk uyumuna takılarda da devam etmek gerekir. Fazla abartılı takılardan ve kolyelerden kaçınmak daha arz risk almanıza yardımcı olur.

 
Tesettür elbise modasını kaçırmamak için www.tesetturpazari.com/tesettur-elbise adresini takip etmenizi öneriyoruz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.