Tesettür Elbise Giyiminde Kombin Yapmak İçin Anahtar Bilgiler

Tesettür Elbise Giyiminde Kombin Yapmak İçin Anahtar Bilgiler

19 Eylül 2018

Tesettür Modasında Elbisenin Önemi

 

            Tesettürlü hanımlar, giydikleri elbiseyi tam anlamı ile kombin yapmaya önem verirler. Elbiseler, tesettürlü hanımlar için kurtarıcı haline gelmiş bir kıyafet olmakla birlikte gündelik giyimde de çok sık kullanılır. Ortaya güzel bir tesettür elbise kombini çıkarmak isteyen tesettürlü hanımlar, seçecekleri eşarp modellerine dikkat etmelidir. Eşarbın renginin elbise ile uyumlu olması gerekir. Bordo renkli bir eşarp mavi tonlarında bir elbise ile güzel bir şekilde kombinlenebilir.

 

             Yaşı genç olan tesettürlü hanımlar, düz renkli ve desensiz elbiseleri tercih ederlerse yaşlarına uygun bir şıklık yakalayabilirler. Tesettürlü hanımlar, ten renklerine uygun elbiseleri tercih ederek ortaya güzel bir renk uyumu çıkarabilirler. Beyaz tene sahip olan tesettürlü hanımlar; pudra, lila ve açık mavi renkli elbiseleri tercih edebilirler. Buğday tene sahip olan hanımlarsa; nane yeşili ve ekru gibi renk seçimlerini tercih edecekleri elbiselerde uygulayabilirler. Esmer tenli hanımlarsa; mor, siyah ve mavi renklere sahip elbiseleri rahatlıkla giyebilirler. Ten renginin yanı sıra mevsime ve ortama uygun elbiseleri tercih etmek güzel bir kombin oluşturmak için önemlidir.

 

 Tesettür Elbise Modasının Güncellenen Kuralları

 

            Elbise seçiminde bulunacak tesettürlü kadınlar her sezon yenilenen ve güncellenen elbise modellerini karşılarında bulurlar. Stil ikonlarının ve moda devlerinin tavsiyeleri dikkate alınarak tercih edilecek tesettür elbise modelleri yeni moda anlayışlarını doğurabilir. Sezonun moda renklerini taşıyan elbiseler tercih edecek tesettürlü hanımlar renkli şallar ile kombinlerini güzelleştirebilirler. Giyilecek elbiseleri doğru kombinleme yaparak farklı bir tarz oluşturulabilir.

 

            Gözü yormayan elbise tercihlerinde bulunan tesettürlü bayanlar her tarza hitap edecek bir tarz yakalayabilirler. Elbise kombininde kullanılacak aksesuarlar ve detaylar farklı tercihler yapılmasında yardımcı olur. Görsel olarak elbiselerin hoş bir görüntü oluşturması önemlidir. Bu şıklığı yakalayabilmek için farklı renk ve modeller denenmelidir. Elbisenin birçok değişik yerinde farklı tasarımlar tercih edilerek şıklık oluşturulabilir. Geniş yelpazeli elbiseler ile tesettür modası yakalanabilir. Her yaş bayanlara uygun elbise modelleri tesettürlü hanımların kendi tarzlarını oluşturmasında yardımcı olur. Geniş yelpazeli kumaş seçenekleri de elbise modellerinde farklılık yaşanmasına sebep olmuştur. Gidilecek yere göre farklı elbise modelleri tercih edilebilir.

  En şık elbise  modellerini  www.tesetturpazari.com/tesettur-elbise adresinde bulabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.