Tesettür Elbise Giyimi Ve Modanın İlişkisi

Tesettür Elbise Giyimi Ve Modanın İlişkisi

21 Eylül 2018

Tesettür Elbise Modasına İlk Bakış

 

            Tesettürlü bayanlarda modayı yakından takip etmektedir. Tesettür elbise modası genel anlamda zarafet ve sadelik ile ön plana çıkar. Elbise modellerinde uzun olanlar en fazla tercih edilen modellerdir. Özel zamanlarda olan etkinlikler için zarif ve şık olan tesettür elbise modeli tercih edilir. Elbiselerin rahat olması ve şık bir görünüm vermesi özel davetlerde tercih edilmesinin en büyük sebebidir. Kadınlar kendi tarzları doğrultusunda yararlanabilecekleri elbise kombinlerini oluştururlar. Uzun yelekler elbise modelleri ile tercih edilebilir.

 

            Giyilecek elbisenin rengi kombinin oluşması açısından önemlidir. Kullanılan her türlü aksesuar elbise ile renk açısından uyumlu olmalıdır. Elbise ile uyumlu olan aksesuarlar şık bir görünüm elde edilmesini sağlar. Yaz mevsiminde açık renkli elbiseler, kış mevsiminde koyu renkli elbiseler tercih edilmelidir. Elbise modelinin yanı sıra detaylara da dikkat edildikçe şıklık oluşur. Giyilecek elbise modeli belirlenirken kumaşının yanı sıra cinsine ve rengine de dikkat edilmelidir. Kombinlenmesi rahat olan elbiseler tercih edilmelidir. Alınan elbisenin buruşmayan kumaştan üretilmesi, dayanıklı olması ve kolay yıkanması seçim yaparken dikkat edilecek özelliklerdendir. Elbise modelleri eskiye oranla daha çeşitli ve uygundur.

 

 Kadınların Yakından Takip Ettiği Tesettür Elbise Modası

 

            Elbise modelleri tesettürlü bayanların en fazla tercih ettiği giyim parçasıdır. Yeni çıkan elbise modelleri, tesettürlü bayanların ilgisini çeker. En az iki aksesuar elbise ile uyumlu olmalıdır. Pudra ve haki renklerinin hakim olduğu tesettür elbise modelleri ana hatları ile muhteşem bir görüntü oluşturur. Tercih edilen şaldan giyilen ayakkabıya kadar elbise ile uyumlu olmalıdır. Şıklığa gölge düşürecek yanlış aksesuar seçiminden sakınılmalıdır. Tüm bedenlere uygun elbise modellerinin olması tesettür şıklığının yakalanmasını sağlar.

Tesettür giyim modelerini : www.tesetturpazari.com/tesettur-elbise adresinde bulabilirsiniz.

 

            Tesettürlü bayan, üzerinde çok büyük duran elbise modellerinden kaçınmalıdır. Vücuda oturan tarzda olan bir elbise modeli hareketli detayları da içinde bulundurmalıdır. Kabarık etekli elbiseler yerine hareketli kumaşlardan üretilen elbiseler tercih edilmelidir. Elbisenin kolunda ve omzunda bulunan payet detayı trend bir görünüm oluşturur. Baştan aşağıya dantel kullanılan elbise modelleri sezona damgasını vurmakla birlikte fazlasıyla dikkat çeker. Elbisenin üzerinde bulunan detaylar kişinin ruhunu yansıtan nitelikte olmalıdır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.