Tesettür Abiyede Hangi Renkler Moda?

Tesettür Abiyede Hangi Renkler Moda?

13 Temmuz 2018

Bu sene tesettür giyim de belli başlı kendini gösteren renkler ve modeller yer alıyor. Her sene olduğu gibi siyah ve lacivert tonlarda ki takımlar her zaman yerini başköşelerde alsa da 2018 için özelikle yaz mevsimi oldukça hareketli renklerden oluşuyor. Tarza göre tesettür abiye seçenekleri içinde aynı durum söz konusu oluyor. Rengarenk abiyeler ile şık kombinler yapmak mümkün oluyor. Renk olarak abiye de bu sene fuşya pembe tonları ve mürdüm renkleri tesettür takımlarına iyice hakim oluyor. Özelikle şık olmak gereken özel geceler için mürdüm tonunda abiye takımları sıklıkla tercih ediliyor. Hafif kilo sorunu olan ve bunu kapatmak isteyen bayanların hem koyu tonlar hemde şifon ile birleşmiş abiye seçimleri yapmak daha doğru oluyor.

 

 Tesettür Abiyede Hangi Modeller Seçilmelidir?

 

            Bu sene tüm takımlar dahil olmak üzere başta tesettür abiye modelleri yerini iyice güpür ve inci desenlerine bıraktı. Modellerin bazıları seçenek olarak kollardan aşağıya kumaş üzerine işlenmiş güpür modeli ile tercih edilebilir. Bir farklı model de yine çok sevilen boyun altından aşağıya inen güpür ve üzerine işlenmiş inci boncuklar olmaktadır. Abiye modelleri içerisinde pelerin şeklinde devam eden, modeller de bu seneye damgasını vurdu. İkili takımlar ya da üçlü takımlar olarak isteğe göre abiyeler tercih ediliyor.

 

            Genelde bayanlar elbise ağırlıklı abiye modellerini gecelere uygun olarak seçiyorlar. Elbiseler başörtüsü ile aynı tonda takım halini alıyor. Modellerde işleme varsa aynı işlemenin başörtüsü üzerinde de belirginleşmesi sağlanarak serpme halinde olan birçok model yer alıyor. Bu modellerde daha çok tek parça seçimi yapmak isteyen bayanlar tarafından seçilirken, başörtü ve elbise ile hızlıca şık bir kombin yapmak mümkün oluyor.

 

 Tesettür Abiyede Kombin Nasıl Yapılır?

 

            Bedene uygun abiye seçimi yapıldıktan sonra, renk olarak ta zevke uygun bir tesettür abiye seçimi yapılır. Mevsime uygun olarak abiye, burnu açık ya da kapalı bir ayakkabı ile kombinlenir. Şık ve parlak takılarla tamamlanır. Fakat abiyede inci işlemesi varsa takılar buna uygun ayarlanmalıdır. Eğer güpür işlemesi varsa daha sade ve dantel türü modelleri kaldıran takılar seçilebilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.