Tesettür Abiye Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tesettür Abiye Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

30 Mayıs 2019

 

Her kadın sosyal durumu ne olursa olsun güzel giyinmeye layıktır. Özellikle özel gecelerde tesettür nitelikli kıyafet arayan kadınların vücut yapısını da göz önünde bulundurarak dikkat etmesi gereken bazı noktalar var. Hem uygun hem de şık giyinebilir, üstelik giydiğiniz her kıyafeti kendinize yakıştırabilirsiniz. Modanın kurbanı olmamak adına, birkaç tüyoyu cebinizde bulundurmanız gerekiyor. Peki, tesettür abiye seçerken nelere dikkat edilmelidir? Hangi renkler tercih edilmeli, moda mı stil mi baz alınmalıdır? Gelin, en güzel tesettür fikirlerini birlikte inceleyelim.

 

 Tesettür Abiyede Boy ve Renk Faktörü

 

 Boyu kısa olan hanımlar, boylarını abiye altında uzun göstermek için oldukça yüksek topuklu ayakkabılar tercih ediyor. Tesettür kombin fikirlerinden en önemlisi yerlere kadar uzanan abiye elbiselerin altına topuklu ayakkabı giyilmesidir. Ancak tercih edilen ayakkabının elbise altında görünmemesi de oldukça önemli. Dolayısıyla doğru abiye ve topuklu ayakkabı seçimi ile kendi şıklığınızı yaratabilir, üstelik boyunuzu olması gerekenden daha uzun gösterebilirsiniz.

 

 Kısa boylu kadınların aynı zamanda bol ve yarasa kol abiyeler tercih etmesi, daha kilolu görünmesine yol açtığından tavsiye edilmez. Bu tarz abiyeler tercih ediyorsanız ve yakışmasını istiyorsanız uzun boylu ve zayıf olmanız gerektiğini unutmamalısınız. Renk seçiminde ise kilolu kadınların tesettür kombin yaparken koyu renklerden yararlanması, zayıf kadınların ise açık renkli abiyeler kullanması öneriliyor.

 

 Tesettürü Stilinize Uygun Giyinmelisiniz

 

 Modaya uygun tesettür abiye giyerseniz kıyafetinizi üstünüze yakıştırmanız oldukça zor. Vücut hatlarınız, boyunuz, ten renginiz modanın çok da ötesinde yer alıyor. Çünkü bedeninize ve size yakışan elbiseleri ancak stiliniz belirler. Eğer göbekli biriyseniz göbek bölgenizi kapatacak dökümlü tesettür kombin tercih edebilirsiniz.

 

 Basenleriniz varsa, en çok giymek istediğiniz balık model abiyeler yerine A kesim modeller tercih etmeniz gerekecektir. Nitekim bacakları kalın olan fakat beli ince olan kadınların tesettürlü abiye altında zarif görünmesi için bu tarz abiyelerden yararlanması gerekiyor. Turkuaz mavisi, eflatun, bej rengi, siyah, mor ve gri tesettür kombinde en çok tercih edilen renk tonları arasında. Sizde kendinize yakışan tesettür abiye modellerini bulmak ve birbirinden canlı renk tonlarından yararlanmak istiyorsanız www.tesetturpazari.com adresine girebilirsiniz.

 
En şıık tesettür abiye modellerini www.tesetturpazari.com/tesettur-abiye adresinde bulabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.