Sizin Bütçenize Hangi Gömlek Fiyatı Uyar?

Sizin Bütçenize Hangi Gömlek Fiyatı Uyar?

18 Mayıs 2017

Şehirli kadınların en çok tercih ettiği kombin parçası gömlek ya da diğer ismi ile bluzdur. Gömlek, eteklerin üzerine ya da pantolonlarla ister günlük hayatta ister bir iş yemeğinde şık bir tayyörün içine tercih edilebilecek oldukça geniş kullanım aralığı olan kıyafetlerdir. Çok tercih edilen bir giysi olduğu için bununla doğru orantılı her zevk ve bütçeye hitap eden modelleri vardır.

 

            Gömleklerin kullanıldığı yere göre kumaş ve modeli değişir ve tabi bu da fiyatı doğrudan etkiler. Bayan gömlek fiyatları konusunda bu aralığı tayin eden en önemli ayraç markadır. Bir tasarımcının elinden çıkan bir gömlek fiyatıyla, toptancıdan çıkan gömleğin fiyatı arasında eskilerin ifadesiyle “çok gömlek” fark vardır. Mesela şık bir Vakko gömlek için iyi bir bütçe harcarken LC Waikiki marka bir gömlek çok uyguna satın alınabilir. Tamamen alıcının beklentileri ve ayırdığı bütçe ile ilgili bir durumdur.

 

            Elbette bir şirket yöneten ya da bir holdingde üst düzey bir yöneticinin giyim tarzı ile mütevazı bir ev hanımının ya da meslek grubunun giyim tarzı ve stiline ayırdığı rakam çok farklıdır. Aylık geliri 20.000 civarında ise Lauren marka bir gömlek ya da Polo Ralph Lauren gömlek için yüksek rakamlar vermek normal görünebilir. Faıth Connextion marka gömlekler için 3-4 bin arası harcanabilir. Vince marka bir bluzu yüksek bir rakamla satın alabilir ve çok uyguna alındığı düşünülebilir. Etro bir gömlek ya da March 11 markalı otantik bir tunik gömlek için iyi bir bütçe ayırabilinir. Bu rakamlar bayan gömlek fiyatları içinde uç rakamlar gibi görünmüş olsa da aslında en normal denecek fiyatlardır. Elbette tüm bayan gömlek fiyatları bu kadar yüksek bütçe ayırmayı gerektirmiyor.

 

            Gömlek alışverişi LC Waikiki'den, By Fabrika’dan, Parantez’den Collins'ten ya da Koton’dan yapıldığı takdirde daha az bir bütçeyle gerçekleşecektir. Ayrıca DeFacto’dan cepli, kareli, çizgili, çiçek desenli gömlek ya da kolsuz modellerden birisi için küçük bir bütçe yeterlidir. Özellikle bacis model gömlekleri ünlü spor mağazalarından 20 TL civarı küçük rakamlarla satın alınabilir. Birçok ünlü markanın ürünlerine indirim günleri takip edildiğinde bütçeyi zorlamadan sahip olmak güç değildir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.