Şık Görünümlü Tesettür Kombini Oluşturmak

Şık Görünümlü Tesettür Kombini Oluşturmak

28 Haziran 2019

 Her kadının hayallerinden biri de şık görünmektir. En güzel tesettür kombin yapılarak bu görünüm kolaylıkla kazanılabilir. Bu görünümü yakalamanın birçok püf noktası vardır. Renk seçimi, vücut hatlarıyla orantılı seçim, ten rengine göre seçim gibi seçimler bu püf noktalardan sadece bazılarıdır. En şık tesettür kombin yapmak için ayrıca tesettür modacıları da takip edilebilir. Ancak kendi kişisel zevklerinizle bu seçimleri birleştirip rahatlıkla şık bir tesettür kombin yapabilirsiniz. Peki, bu kombinleri nasıl yapabiliriz? Çok daha şık görünmek için nereden başlamalıyız? Hemen tüm bunlara göz atalım.

 

 Şal Nasıl Seçilmeli

 

 Şal seçimi kadınlar için en zor kısımlardan biridir. Kadınlar şal ya da eşarp seçimini en iyi biçimde yapmak için ilk önce ten renklerini dikkate almalıdırlar. Şal renginin ten rengine uygun olması demek şık görünüm için olmazsa olmazlardandır.

 

 Açık Tonlu Şallar Tercih Edilebilir

 

 Eğer açık tenli bir kişiyseniz şal renginizin de açık renkli olması daha uygun olabilir. Örneğin açık mavi renkli bir şal seçimi yapabilirsiniz. Eğer daha koyu tenli bir renge sahipseniz yine beyaz rengi ya da zümrüt rengi size daha uyumlu olabilir. Elbette bu kişiden kişiye farklılık gösterebiliyor. Ancak genel anlamda açlık renkli şallar daha uygun oluyor. Bununla beraber göz ardı edilmeyecek bir diğer nokta ise seçeceğiniz şalın diğer elbiselerle olan uyumu. Eğer şal diğer elbiselerle uyumsuz olursa ten rengine uyumu önemini yitirir.

 

 Diğer Elbiseler Nasıl Seçilmeli?

 

 Şal seçimi yapılmadan önce alt ve üst elbiselere uyumunu da dikkat etmek gerekiyor. Şık bir görünüm için muhakkak bu noktaya dikkat edilmeli. Olduğundan daha azla kilolu görünmemek için alt ve üst elbiselerden birinin muhakkak uzun ve kısa olması gerekiyor. Örneğin kısa bir tunik giyilecekse uzun bir etek tercih edilmeli. Bu seçimi yaparak ideal kilo yakalanmış olacaktır.

 

 Renk Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

 

 Tesettür kombinasyonunda şık görünmenin ilk yolu uyumlu renkler seçmektir. Birbirine zıt, ağır renkler şıklığın göstergesi değildir. Ten renginden şal rengine kadar her şeye dikkat edilerek, şıklık sağlanabilir. Bunun için mutlaka sevdiğiniz renklerle diğer renklerin uyumunu bilmeniz gerekiyor.

 
Yaz modasına damgasını vuran birbirinden şık tesettür kombin modellerini www.tesetturpazari.com/tesettur-kombin adresinde bulabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.