Şık Bir Tesettür Kombini Nasıl Olmalıdır?

Şık Bir Tesettür Kombini Nasıl Olmalıdır?

20 Nisan 2019

 Tesettür kombini kadınların en çok merak ettikleri konular arasında yer almaktadır. Bu kombini oluşturmak için birçok püf nokta vardır. Özellikle şal seçimi, tuniklerin seçimi, etek seçimi, ayakkabı seçimleri, diğer aksesuar seçimleri tesettür kombin de önem arz etmektedir. Bu seçimin hem kişisel zevklere göre hem de uyumlu bir kombin oluşturmak için modacılar ve markaların tavsiyeleri dikkate alınmalıdır.

 

 Tesettür Kombininde Tunik Seçiminin Önemi

 

 Tesettürlü bayanların büyük bir bölümü tunik tercih etmektedir. Şık bir görüntü oluşturan tesettür tuniklerin diğer elbise ve aksesuarlarla da uyumlu olması gerekiyor. Özellikle tunik seçimi yaparken mevsimler de göz önünde bulunmalıdır. Yaz mevsiminde özellikle açık renkli tunik seçimi ideal gibi görünmektedir.

 

 Ayrıca tuniklerin uzun olması durumunda eteğin hafif kısa olması daha uygun olmaktadır. Tunik ve alt kombinin uzun olması durumunda sizi normal kilonuzdan daha kilolu gösterebilir. Aynı biçimde tunik kısa ise alt kombinin biraz daha uzun olması gerekmektedir. Aksi halde bulunduğunuz kilonuzdan çok daha fazla görünebilirsiniz. Kısacası tunik seçimi diğer kombinler de göz önünde bulunarak yapılmalıdır.

 

 Tesettür Kombininde Renk Seçimi

 

 Tesettür elbiselerin seçiminde renklerin birbirleriyle uyumlu olması gerekmektedir. Eğer açık renkler tercih edilecekse mutlaka diğer tesettür kombinlerin de ona göre yapılması gerekmektedir. Örneğin beyaz bir etek seçilmesi durumunda pembe bir şal ve gri bir tunik seçimi yapılmalıdır.

 

 Ayakkabı kombinasyonunda da açık renkli spor bir ayakkabı kullanılması uygun olacaktır. Bunun dışında koyu elbiseler seçilecekse de ona göre diğer kombinasyonların biraz daha resmi olması gerekmektedir. Kırmızı bir tunik ve altında siyah bir etek olması halinde, çantanın da mor veya koyu mavi olması, ayakkabının da ona göre ağır olması gerekir.

 

 Tesettür Elbise Kombininde Şal Önemli mi?

 

 Tesettür elbise seçiminde kadınların en çok zorlandıkları noktalardan biri de şal seçimidir. Şalların da mutlaka diğer elbiselere uyumlu olması gerekir. Özellikle sade elbise tercih eden kadınların, düz ve açık renkli şallar seçmesi de tesettür kombini için önemlidir. Modacıların dediği gibi şal ve çanta renginin birbirleriyle uyum içerisinde olması, tesettür kombini için en önemli noktadır.


Şıklığınıza şıklık katacak harika tesettür kombin modelleri için www.tesetturpazari.com/tesettur-kombin adresini ziyaret edebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.