Sıcak Mevsimlerde Çalışan Tesettür Bayanlar Nasıl Giyinmelidir?

Sıcak Mevsimlerde Çalışan Tesettür Bayanlar Nasıl Giyinmelidir?

07 Haziran 2019

             Yaz aylarında çalışan tesettürlü bayanların birinci sorunu, serin ve rahat tutacak kıyafetlere sahip olmasıdır. Özellikle sıcak yaz günlerinden kapalı kıyafetler altında terlemeden ve bunalmadan çalışabilmeleri için tesettür kıyafetlerini de mevsime göre ayarlamaları bir gerekliliktir. Her ne kadar kapalı gibi görünse de, tesettür modacıları rahat ve ince kumaşlardan modeller üretmeye devam etmektedir. Bu yüzden bayanların geleneksel iş yeri kıyafetlerine birçok alternatif bulmak mümkündür. Yaz aylarında ince kumaşlardan üretilen tesettür tunik modellerinin yanında, yine keten kumaştan üretilen uzun elbiseler güzel seçim olacaktır. Sevimli ve rahat bir kıyafete sahip olmanın kolaylığını online satış sitelerinde bulabilirsiniz.

 

 Ofis Dolabınızda Tesettür Kıyafet Yedeği Bulundurun

 

            Her gün özenle hazırlandığınız çalışma ofisinizde yaz sıcaklarında yeterli soğutma ve iklimlendirme mevcut olmayabilir. Özelikle fiziksel olarak çalışmak zorunda kalan ve imalat sanayiinde çalışan bayanların en büyük sorunlarından bir tanesi yeterli havalandırmanın olmamasıdır. Bu durumlarda tesettür kıyafetlerinin içinde terleyebilir veya kıyafetleri rahatsız edebilir. Bu gibi durumlara hazırlıklı olmak da gerekir; örneğin, iş yeri soyunma dolaplarında birkaç parça yedek kıyafet bulundurmak akıllıca olacaktır. Dolabınızda yer alan az giyindiğiniz kıyafetlerden veya indirimlerden aldığınız gömlek ve tuniklerden birkaç adedini iş yeri dolabınızda acil durumlar için saklayabilirsiniz.

 

            Gerektiğinden acil toplantılar için uygun giyinmediğinizi düşündüğünüz günlerde, dolabınızda bulunduracağınız bir kap veya ceket ile dış görünümünüzü tamamlayabilirsiniz. Yine iş yerlerinden istemeyen leke ve kirlenmelere karşı da hazırlıklı olmakta yarar vardır.

 

 Yazın İş Yerinde Hangi Tesettür Kıyafetler Alınmalıdır?

 

            Dikişi ve kesimi ile iyi görünen bir kalem etek ve volanlı bir gömlek birinci seçenek olarak düşünülebilir. Her zaman değiştirebileceğiniz veya başka bir kıyafetle birleştirebileceğiniz birkaç tesettür tunik veya gömleğinizin olması güzel bir duygudur. Tunikler ve gömlekler sihirli kıyafetlerdir; pantolonla veya taytlarla hemen giyilerek hazırlanılabilir. Çok fazla özen ve dikkat istemezler ve her zaman şık görünme garantisi veren kıyafetlerdir. Ayrıca iş yerinde her ne kadar iki parçadan oluşan bir kıyafet gibi görünseler de, giyinenleri profesyonel gösterirler. Gerektiğinden hafta sonu gezileri ve ziyaretler için de hazır kıyafetler arasında yer alırlar.

 
Yaz mevsiminin bunaltıcı sıcaklarında imdadınıza koşacak yazlık tunik modellerini www.tesetturpazari.com/tesettur-tunik adresinde bulabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.