Muhafazakar Moda Ne Demektir?

Muhafazakar Moda Ne Demektir?

09 Mayıs 2018

Şıklık ya da zariflik denince akla ilk gelen yüksek topuklu ayakkabılar, dekolteli elbiseler, daha çılgın giyim stilleri gelmektedir. Öte yandan muhafazakar bir giyim tarzı tercih eden kadınların sayısı da, hiç azımsanmayacak bir sayıdadır. Güzelliğe ve zarifliğe, kadınlar çok daha fazla önem vermektedir. Bu anlamda muhafazakar kadınların da modaya olan ilgisi artmaktadır. Tesettür modası, kapalı olmayı şıklıkla buluşturan bir modadır. Dekolte olmadan gayri ahlaki kıyafetler giyinmeden de şık bir görünüm sağlanabilmektedir.

 

 Güzel Olmak Herkesin Hakkı

 

            Her kadının güzel olma, zarif görünme gibi istekleri bulunmaktadır. Tesettürlü kadınların da, bu isteklerine tesettür modası cevap vermektedir. Tesettür dünyasında ürün yelpazesi her geçen gün çeşitlenmektedir. Tesettür abiyeden kot tunik modellerine kadar hem klasik hem spor tarzda tesettür kombinleri ortaya çıkmaktadır. Hem özel günlerde hem de sosyal ortamlarda, güzelliği yakalayabilecek tesettür giyim ürünleri tasarlanmaktadır. Bu durum hem kapalı olmayı hem de zarif görünmeyi sağlarken, öte yandan muhafazakar giyinmeyi daha cazip hale getirmektedir. Her kadının zevk anlayışı farklı olduğundan, şu elbiseler ya da bu kıyafetler şık durur diyebilmek zordur. Herkesin tarzına göre uyumlu şık kıyafetler ve kombinler oluşturabilir. Tesettür modası birçok ürün çeşitliliği sayesinde her kesime yönelik kombin yapabilme imkanı sağlamaktadır.

 

 Tesettür havası

 

            Bugüne kadar tesettür ürünleri çok az seçeneğine sahipti. Bundan dolayı Tesettürlü kadınların seçim yapacağı tesettür giyim ürünleri oldukça sınırlıydı. Bu bağlamda tesettürlü olmaya bakış farklı bir durumdaydı. Bugün ise tesettür feraceler, tesettür elbise modelleri, kot tesettür, tesettür eşofman, hatta tesettür mayo dahi tasarlanmıştır. Bu ürün yelpazesi, tesettürlü kadınlara, Her ortama uygun tesettür ürünleri ile gidebilme imkânı sağlanmıştır. İster ofiste, ister düğün, nişan, kına gecesi gibi özel günlerde, istersen sosyal ortamlarda hem şık hem de muhafazakar bir görünüm sağlayabilecek potansiyele sahip bir tesettür modası bulunmaktadır.

 

 Öncelik Tesettür

 

            Tesettür modasında, birçok şıklık ve zariflik ön plana çıksa da, Tesettürlü kadınların önceliği tam anlamıyla tesettürün sağlanması olmalıdır. Tesettür sağlandıktan sonra modaya ilgi gösterilebilir. Bu anlamda modaya düşkünlük tesettürün önüne geçmemiş olacaktır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.