Muhafazakar Bir Kadın İçin En Uygun Tesettür Elbise Modeli

Muhafazakar Bir Kadın İçin En Uygun Tesettür Elbise Modeli

26 Kasım 2018

             Giyinmek, örtünmek amacı taşıdığı kadar gündelik hayatta rahatlık, özel günlerde ise şıklık beklentisi de yaratır. Muhafazakar ve bakımlı bir kadın için tesettür giyimde rahatlık kadar şıklık, şıklık kadar da elbisenin bazı kaidelere uygun olması önemlidir. Tesettür elbise seçerken dikkat edilecek birkaç husus sayesinde, rahatlık, şıklık ve muhafazakar anlayışa uygun giyinmek mümkün. Renk seçimini doğru yapmak ve bir elbiseyi doğru parçalar ile tamamlamak için, basit birkaç kural ve uyum yeterli.

 

 Tesettür Elbisede Renk Seçimi Nasıl Yapılmalı?

 

            Günümüzde çok sayıda seçenek sunan tesettür elbise üreticileri, eski zamanlarda tesettür giyim için çoğunlukla koyu renkleri üretirdi. Ancak son zamanlarda tesettür modasındaki anlayış değişti ve artık tesettürlü bir kadının şıklıktan ödün vermeden, sadeliği vurgulaması anlayışı gelişti. Bu moda anlayışına göre, baştan ayağa kadar uyumlu renk seçimi ile sadelik vurgulanmalı. Bu nedenle, tesettür elbiselerde ve dış giyimde uygun modeller, birbiriyle uyumlu renklerle kombin edilmelidir. Tüm giyim seçimlerinde olduğu gibi, kışın koyu renkleri, yazın açık renkleri tercih etmek, mevsim koşulları düşünüldüğünde daha uygun olacaktır. Kışın, tesettür giyim modasının önde gelen renkleri, koyu mor, yeşil, lacivert ve bordo tonları olurken, yaz mevsiminde tesettür elbiseler için sadeliği vurgulayan açık ve pastel renkler seçilebilir. Her mevsime uygun renkleri ise doğanın yansımalarına bakarak bulmak mümkün. Örneğin, toprak benzeri kahverengi tonları, mavinin pastel tonlarının kullanıldığı elbiseler her mevsim tercih edilebilir.

 

 Model Ve Kalite Uyumu Aşırılığı Önler

 

            Her kadın, gardırobunda kaliteli kumaşlardan üretilmiş, zevkini yansıtan modeller ile tasarlanmış kıyafetler olmasını ister. Ancak bu istek, çok sayıda elbiseye sahip olmak anlamına gelmiyor. Uzun zaman kalitesini koruyan kumaşlardan dikilmiş elbiseler edinmek, bir elbise satın alırken, onun dolabınızdaki diğer parçalar ile de uyumlu olmasına dikkat etmek, hem israftan kaçınmanızı, hem de dolabınızdaki her elbise ile rahatlık ve şıklığı yakalamanızı sağlayacaktır. Bu noktada renk ve desen seçimleri de önemlidir. Sadeliği önemseyen muhafazakar bir kadın, uyumlu giyinmek için düz renk bir elbiseyi desenli bir eşarp ile kombin ederse, şıklıktan ödün vermeden sade bir görünüm elde edecektir. Aynı şekilde, desenli parçaları birlikte kullanmamaya, kaliteli bir elbiseyi kalitesiz bir aksesuarla tamamlamamaya dikkat edilmeli.

Tesettürlü bayanlar için tercih edilebilecek onlarca çeşit tesettür elbise modelleri için; www.tesetturpazari.com/tesettur-elbise 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.