Mezuniyet İçin Tesettür Elbise Önerileri

Mezuniyet İçin Tesettür Elbise Önerileri

28 Mayıs 2016

Muhafazakar giyim stiline sahip olan hanımlar için mezuniyet baloları ayrı bir önem taşır. Çünkü mezuniyet balosunda şık ve zarif görünmek isteyen hanımlar, çektirdikleri fotoğraflarında da yıllar sonra bile kendilerini şık görmek isterler. İşte bu nedenle nasıl bir elbise modeli seçmeleri gerektiği konusunda tereddüde düşebiliyorlar. Peki, mezuniyet balosu için ideal elbise nasıl seçilir?

Öncelikle kapalı hanımlar mezuniyet için tesettür elbiseseçimlerini mahremiyetlerini de dikkate alarak yapmalıdır. Bu nedenle çok dar bir kesim ile hazırlanmış elbiseleri elemeniz gerekiyor. Vücudunuza uygun modeller seçmeye de özen göstermelisiniz. Balonun hangi mekanda yapılacağı da önemli detaylar arasında bulunuyor.

Yaşınızı Büyük Gösteren Elbiseleri Seçmeyin

Son yıllarda mezuniyet baloları açık havada da gerçekleşebiliyor. Bu durumda açık hava için ideal bir model seçimi yapmak gerekir. Genellikle akşam saatlerinde gerçekleşen balolarda tesettür abiye elbisemodelleri tercih edilebilir. İster lise mezuniyeti olsun, ister üniversite; mezuniyet balosuna katılacak olan hanımların yaşı çok genç olduğundan kadınsılığın ön planda tutulduğu modellerden uzak durmak gerekiyor.

Üst bölümü vücudunuza oturuyorsa, alt bölümün kloş ya da plili etekten oluşmasına özen gösterin. Daha ihtişamlı ve daha düzgün bir duruş sergileyen bu elbiseler genç hanımlar için de ideal bir elbise seçimi olabiliyor. İşlemeli elbiseler de tercih edilebilir.

Mezuniyet Balosu Elbiselerinde Moda Renkler

Son yıllarda abiye formunda tasarlanmış olan elbiselerde bazı renkler ön plana çıkıyor. Bunların ilki zümrüt yeşilidir. Zümrüt yeşili bir elbise ile balonun en şık hanımı siz olabilirsiniz. Gece mavisi ve lacivert de yine popüler renkler arasında yer alıyor. Özellikle lacivert kadife bir elbise balo boyunca ışığı yansıtacak ve şıklığınız göz kamaştıracaktır.

Ten renginiz ile elbisenizin rengi uyum içerisinde olmalı. Çok beyaz tenli ya da sarışın olanlar koyu renkleri tercih etmeli. Aksi halde soluk bir görünüm sergilemekten kurtulamazsınız. Esmer ve kumral olanlar ise daha koyu tonlara yönelebilir. Yani renk tercihinde bir kontrast yakalamanız gerekiyor. Elbisenizin şıklığı ve duruşu çok daha fazla ön plana çıkacaktır.

Sitemizden mezuniyet için tasarlanmış elbise modellerini çok daha yakından inceleyebilir, bedeninize uygun bir elbise için sipariş verebilirsiniz. Mezuniyet balosunda şıklığınızı riske atmayın!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.