Mevsime Göre Tesettür Kıyafet Seçimi

Mevsime Göre Tesettür Kıyafet Seçimi

29 Eylül 2018

            Değişen mevsim şartlarına göre bayanların dolaplarındaki giysilerde de bazı değişiklikler oluşmaktadır. Yaz mevsimi biterken dolapta bulunan kıyafetler yerini daha kalın kumaşlara, ceket ve trençkotlara, cıvıl cıvıl renklerin yanı sıra daha sakin renk tonlarına bırakmaktadır. Aynı şekilde yaz mevsiminin gelişi ise dolapta daha az yer kaplayan ürünler dikkat çekici renkler incecik çiçekli desen kumaşlar olarak dikkat çekmektedir.
 

İlkbahar ve Yaz Mevsimi İçin İdeal Giyim Önerileri

 

            Havaların ısınması ile birlikte giyim sektöründe de hareketlenmeler, tasarımlarda canlanmalar gözlemlenmektedir. Düz ve tek renk tesettür giyim modası yerini daha çok renk ve desene bırakmaktadır. En çok kullanılan desenin çiçekli modeller olması adeta bize yaz boyu göreceğimiz rengarenk çiçekleri anımsatırken en çok tercih edilen renk tonları olan mavi ve yeşil, denizi ve doğanın yeniden canlanmasını içimizde ve kıyafetlerimizde hissetmemize imkan sağlamaktadır. Stil olarak mevsime göre yapılan değişikliklerden bir başkası da kıyafetlerde daha bol kesimlerin tercih edilmesidir. Sıcak havalar nedeni ile en serin tutabilecek kumaş türlerinden üretilen kıyafetlerde bol paça pantolonlar ve A kesim tunikler dikkat çekmektedir. Fırfır detayının sık kullanıldığı ilkbahar yaz koleksiyonlarında renk olarak hareketli olan üst ve alt giyim parçalarına ek olarak hareket katılması amaçlanmaktadır. Bu sayede yaz mevsimini tam olarak hissederken yine yaz mevsiminin getirdiği olumlu enerjiyi kıyafetlere de yansıtıyoruz.

 Size en uygun tesettür kombinleri için; www.tesetturpazari.com/tesettur-kombin

 Sonbahar ve Kış Mevsimi İçin İdeal Giyim Önerileri

 

            Sonbahar kış koleksiyonlarına baktığımızda tesettür giyim olarak ilk göze çarpan nokta renklerdeki değişimlerdir. Daha soğuk geçen bu mevsimlerde renklerde koyu ve daha soluklaşmaktadır. 2018 trendlerine baktığımız zaman kiremit tonları hem mevsime ayak uydurmakta hem de tam olarak kışın habercisi niteliğinde yaprak dökümlerini anımsatmaktadır. Ayrıca süet kumaş ile mükemmel uyumu yakalayan bu renkte ceketler sonbahar mevsiminde seçilebilecek en doğru renk olarak vitrinlerde ve alışveriş sitelerinde alıcılarını beklemektedir. Bir başka sonbahar kış önerimiz ise kesinlikle yağmurluk tipi ceketler ile kombinlenebilen gömlek tunikler olacaktır. Yazın sıcaklığına göre daha ciddi ve sert bir hava katacak gömlek tunikler içerisinde kendinizi daha rahat ve şık hissedeceksiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.