Kişisel Tesettür Giyim Tarzınızı Nasıl Oluşturabilirsiniz?

Kişisel Tesettür Giyim Tarzınızı Nasıl Oluşturabilirsiniz?

08 Aralık 2018

             Birçok insan hazır giyim mağazalarından veya online satış mağazalarındaki hazır kombinlerden giyinirler. Çünkü bu şekilde giyinmek daha kolaydır. Her bir kıyafet için doğru renk kombinasyonu modacılar tarafından hazır olarak sunulur. Örnek modelleri mankenlerin üzerinde görmek ve karar vermek daha kolaydır. Yine de herkesin kendi kişisel bir giyim tarzı bulunmaktadır. Çoğu zaman incelenen modeller hızlı bir şekilde elenir, çünkü kendi giyim stiline uygun olmadığını düşünülür. Bu yüzden başkalarının giyindikleri veya moda eğilimlerinin neler olduğun takip etmek de fazla mutlu etmez.

 

 Herkesin Sahip Olduğu Tesettür Giyim Sitili Vardır

 

            Hazır giyimden de giyinseniz, kendi dolabınızdan seçtiklerinizi de giyinseniz herkesin kişisel bir giyim tarzı bulunmaktadır. Ancak birçok kişi stilinin farkında değildir ve bu stili tanımlayamamış olabilir. Tesettür kıyafetlerinizle kendinizi ifade edemediğinizi ve stilinizi oluşturamadığınızı düşünüyorsanız birkaç adım atmak gerekecektir. Bunun için öncelikle tesettür elbise renklerinizi belirlemeniz ve hangi renkleri daha çok sevdiğinizi, hangilerinin sizi daha iyi ifade ettiğine yönelmeniz gerekir. Renklerle ve desenlerle bağlantı kurarak onları belirli kategorilere ayırın. Dantel, düğme, fermuar, güpür veya kesim modellerinden hangilerine daha çok ilgi duyduğunuzu ve kıyafetlerinizde en çok hangilerini görmek istediğinizi belirleyin. Sevmediklerinizi, daha sonra düşünürüm diye ayırdıklarınızı hemen eleyin. Çünkü onların dolapta durması sürekli eksik bir şeylerin olduğu hissi uyandıracaktır.

 

 Tesettür Kıyafetlerinizi ve Renklerini Kategorilere Ayırın

 

            Kıyafetleri kategorileştirmeden sonra belirli kalıplara sahip olduğunuzu görürsünüz. Aslında sizin bir stilinizin var olduğu ortaya çıkacak, ancak bunu tanımlayamadığınızı anlayacaksınız. Bu tür renk, desen, kesim ve modeller ortaya çıktığında ney istediğinizi veya hangi kıyafetlere ihtiyacınız olduğunu belirlemek daha kolay olacaktır. Artık kendi kişisel tarzınızı oluşturmanın zamanı gelmiş demektir. Bundan sonra kombinlerinizi bu standarda göre hazırlayarak yenilik oluşturmaya başlayabilirsiniz. Online satış mağazalarında veya moda dergilerinde, mağazalarda gördüğünüz modelleri kendi stilinize dönüştürmeye başlayabilirsiniz.

 

 Aksesuarlarınızı Gözden Geçirin

 

            Takı sepetinizde onlarca modelin belki de birkaç tanesini sürekli kullandığınızı fark edeceksiniz. Buradan tespit, sizin hangi takı ve aksesuarlara yatkın olduğunuzu ve stilinizi belirlemede önemli olacaktır. Takılarınızı ve diğer aksesuarlarınızı da kıyafetlerinizle birlikte kategorileştirerek birbiriyle nasıl kullanabileceğinizi ve kullanamayacağınızı görmeniz önemlidir. Bu aşamadan sonra aksesuar satın alırken de, kıyafetlerle birlikte kullanırken de kendi tarzınıza uygun olanlara yönelirsiniz.

 
Kişisel giyim tarzınıza en uygun elbise modellerini www.tesetturpazari.com/tesettur-elbise adresinde bulabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.