Kısa Boylu Olan Kadınlar Hangi Tesettür Giyim Ürününü Tercih Etmeli?

Kısa Boylu Olan Kadınlar Hangi Tesettür Giyim Ürününü Tercih Etmeli?

13 Eylül 2017

Kısa boy problemi tesettürlü kadınlar içinde geçerli olan bir durumdur. Kişinin boyunun normalden daha kısa olması birçok kadında probleme neden olmakta ve rahatsızlık hissi yaratmaktadır. Bu gibi durumlarda doğru kombinin önemi bir kez daha ön plana çıkmaktadır. Gün içerisinde giyilecek olan tesettür giyim ürünleri doğru belirlendiği müddetçe kısa boylu olmak herhangi bir problem yaratmayacak ve kişi kendini çok daha uzun hissedecektir. Peki, kısa boy probleminden kurtulmak için nasıl giyim ürünleri tercih edilmelidir? Kısa boylu görünmemek ve daha uzun durmak için tercih edilmesi gereken tesettür giyim ürünleri boyu kesmemelidir. Bu sayede çok daha uzun görünmek mümkündür. Genel anlamda dikkat edilmesi gereken en önemli kural budur.

 

 Uzun paça pantolon kullanımı

 

            Kısa boylu tesettürlü kadınların dikkat etmeleri gereken ilk tesettür giyim ürünü pantolonlardır. Pantolonlarda sıklıkla görülen kısa paça modası kısa boylu ve kapalı olan kadınlar için uygun değildir. Bu tarz kısa paça pantolonlar uzun boylu kadınlar için ideal olsa da kısa boylu kadınlarda bacakları kesecek ve bacak boyunu çok daha kısa gösterecektir. Bu sebeple tercih edilecek pantolonlar hep uzun paçalı olmalı ve kesinlikle kısa olmamalıdır. Bu noktada tercih edilecek pantolonun modeli de son derece önemlidir. Çok salaş olan bol paça pantolonlar yerine boru paça denen düz pantolon modelleri tercih edilmelidir.

 

 Yüksek bel etekler

 

            Yüksek bel olan her şey boyu daha uzun ve kişiyi daha ince gösterecektir. Bu kural tesettür giyim kombinleri içinde geçerli olan bir kuraldır. Bu sebeple uzun bir tesettür etek satın alınacağında o eteğin yüksek bel olmasına dikkat edilmelidir. Yüksek bel etek modelleri normal bel olan modellere oranla çok daha avantajlıdır. Bu tarz etekler hem boyu uzun gösterecek hem de bel bölgesini büyük oranda inceltecektir. Bu sebeple hem boyundan hem de kilosunda şikayetçi ola kapalı kadınların bu tarz tesettür giyim ürünlerine yönelmeleri tavsiye edilmektedir.

 

 Tesettür elbiseler ve uzun tunikler

 

            Kısa boylu kadınların tunik seçiminde de son derece dikkatli olmaları gerekmektedir. Bunun sebebi tuniklerin boyu kesebilen bir yapıya sahip olmasıdır. Bu sebeple tercih edilecek tunik modelleri kısa değil uzun olan modeller olmalıdır. Bunun yanı sıra tesettür elbise modelleri de kısa boylu kadınlar için idealdir. Dümdüz aşağı inen elbiseleri tuniklerde olduğu gibi boyu kesmeyecek ve kısa göstermeyecektir. Aksine boyu çok daha uzun ve kişiyi çok daha ince gösterdikleri bilinmektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.