İş Yerinde Tercih Edilebilecek Tesettür Elbise Modelleri

İş Yerinde Tercih Edilebilecek Tesettür Elbise Modelleri

30 Ocak 2019

            İş yerlerinde tesettür kıyafetlerin giyilmesinin de belirli kuralları ve standartları bulunmaktadır. İş yerlerinin yapısına uygun ve kurumsal kimliğine uyumlu kıyafetler seçilmelidir. Bu konuda bazı iş verenler nasıl giyinilmesi gerektiği konusunda çalışanlarını talimatlarla bilgilendirirler. Ancak daha özel işletmeler ve şirketler için belirli bir yazılı kural bulunmasa da, her çalışanın iş hayatına uygun giyinmesi beklenir. Uygun giyinmekten kasıt, iş kıyafetinin çalışanın kişiliğini ve iş yerinin kimliğini yansıtmasıdır. Birçok iş yerinde erkekler için takım elbise ve kravat zorunlu iken, bayanlar için de döpiyes ve fular gibi kıyafetler zorunlu olabilmektedir.

 

            Daha serbest kıyafetlerde ise çalışanlar kendilerini bulundukları ortamın genel durumuna uydurmaya çalışırlar. Tesettür kıyafet giyenler için de bu kurallara riayet edilmesi ve kişisel tercihlerine uygun giyinmesi beklenir.

 

 İş Yerinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

            Aşırı patlak renklerden oluşan kıyafetler, abartılı ışıltılı takılar, iş yerin konseptine uygun olmayan eşarp renkleri ve makyajlardan kaçınılmalıdır. Düşük kesim pantolon ve gömlekler ile pantolon üstü tişörtler de tesettür elbise tercih edenlerin kaçınması gereken tarzlardır. Taytlar da tek başına giyilmemesi gereken kıyafetler arasında yer alırken, tunik veya gömleklerin altında kullanılabilir.

 

 İş Yerinde Hangi Kıyafetler Giyilmelidir?

 

            Tesettür giyim tercihi olanlar, giyilmemesi ve dikkat edilmesi gereken detayları göz önüne alınarak iş yeri kıyafetlerini seçmeleri gerekir. Bugün online satış sitelerinde onlarca farklı kategoride tesettür giyim modelleri bulunmaktadır. İş yeri kıyafeti olarak belirlenebilecek birçok model arasından yeni kıyafetler edinebilirsiniz. İkili takımlar, uzun elbiseler, tunikler ve pantolonlardan oluşan alt ve üst giyimlerin yanında, kap, pardösü, ferace ve ceketler de dış giyim olarak seçilebilir.

 

 İş Yeri Dolabınızda Yedek Kıyafet Bulundurun

 

            İş yerleri tanımından sadece ofis çalışanlarının anlaşılmaması gerekir. Bugün birçok bayan farklı sektörlerde farklı iş kollarında çalışmaktadır. İster istemez bazı iş kazaları veya beklenmeyen durumlarla karşılaşmak mümkün. Ofis de dahi kıyafete çay veya kahve dökülmesi yaşanabileceği gibi, bir fabrikada elbisenin yağlanması veya yırtılması gibi durumlarla karşılaşmak mümkündür. Bu gibi durumlarda kıyafet sorununu halletmek için iş yeri elbise dolabında ikinci bir değişim kıyafeti bulundurmakta yarar vardır. Evde uzun süre giyilmeyen tunik, gömlek veya uzun elbisenizi dolabınızda bulundurabilirsiniz. Yeni bir tesettür kıyafet alışverişinde ikinci bir kıyafeti de iş yeriniz için satın alabilirsiniz.

 
İşyerinde tercih edebileceğiniz tesettür elbise modelleri için; www.tesetturpazari.com/tesettur-elbise 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.