İş Yaşamı İçin Tesettür Giyim Önerileri

İş Yaşamı İçin Tesettür Giyim Önerileri

26 Mayıs 2016

Günlük kullanım için çok sayıda kıyafet kombini hazırlayabilirsiniz. Ancak bu kombinlerin büyük bölümü çalışan tesettürlü bayanlar için iş kıyafeti olarak kullanılamıyor. Ofislerde ya da işyerlerinde kullanım için daha özenli kıyafet kombinleri yapmanız gerekebilir. Çünkü tesettüriş kıyafeti olarak kullanılabilecek parçaların bazı özelliklere sahip olması gerekiyor. Bu özelliklere sahip olan parçaları bir arada, uyum içerisinde kullanmak da hanımlar için biraz güç hale gelebiliyor.

Öncelikle tesettür ofis giyim modellerinin biraz resmi görünüme sahip olması gerekiyor. Ayrıca hem şık hem de modern bir görünüme sahip olması da beklentiler arasında yer alıyor. Elbette renk uyumu da mühim. Ancak biz önce resmi görünümden başlayalım.

Tesettür Giyimde Ofis Şıklığı Gömlek ve Ceketlerle Sağlanabilir

Ofis giyim kombinleri için en zahmetsiz kıyafet gömleklerdir. Çünkü gömlekler zaten resmi bir hava yansıtır. Aynı zamanda beraber kullandığınız bir eteğin hemen resmi bir havaya bürünmesini de sağlar. Yani kombinlediğiniz kıyafeti de etkisi altına alır. Bu yüzden bol miktarda gömlek edinmeniz gerekiyor. Gömlekleriniz arasında mutlaka siyah ve beyaz renkler olmalı.

Resmi giyim ceket ile de sağlanabiliyor. İçinizde bluz giyerek üzerine bir ceket aldığınızda gayet şık ve zarif bir görünüm de kazanmış olacaksınız. Seçtiğiniz cekete uygun pantolon ya da etekler tercih etmeyi unutmayın. Eğer ceket desenliyse, pantolon ya da etek düz olmalı. İki farklı desende parçayı asla bir arada kullanmayın.

Modern Görünüm İçin Çizgilerden Kaçmayın

Modern bir görünüm yansıtmak için de çizgili kıyafetleri tercih edebilirsiniz. Çizgiler her daim dönemin en modern tasarımlarında kullanılıyor. Bu nedenle birkaç yıl önce satın aldığınız bir çizgili gömleği dahi giyebilirsiniz. Çizgilerin her dönemin modası içerisinde kendine yer bulduğunu unutmayın.

Çalışan hanımların yaptığı en büyük hata renk uyumunda ortaya çıkıyor. Pembe ile kırmızı, mavi ile yeşil bir arada kullanılmaması gereken renklerdir. Bu kuralı dikkate alarak kıyafetlerinizin renkleri arasındaki uyumu doğru şekilde yakalamalısınız. Siyah ve beyaz renk her renk ile uyum sağlar. Bu nedenle dolabınızda mutlaka siyah ve beyaz renklerde etekler, pantolonlar bulunmalı. Sitemizde siyah ve beyaz renkte çok sayıda tesettür ofis giyim ürünü yer alıyor.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.