Hangi Tesettür Kıyafetleri Moda?

Hangi Tesettür Kıyafetleri Moda?

11 Nisan 2018

            Hangi yaş grubundan olursa olsun, tesettür giyim tercih eden kadınlar, güzel kombinler yaparak şık görünebilirler. Son yıllarda tesettür mağazalarının artması ile birlikte, tesettür giyim alternatifleri çoğaldı. Tesettür giyim alanında online mağazalar da çok fazla ilgi görmekte.

 

 Modeller Neler?

 

            Tesettür giyim modelleri, çeşitlilik konusunda sınırlı olabilecek gibi görünürken, aslında hiç de öyle olmadığı aşikar. Rengarenk örtülerle, aksesuarların uygun birleşimi neticesinde harika kombinler ortaya çıkmakta.

 

            2017 tesettür giyim modasında in olan kıyafetlerden ilki tunikler. Özellikle tuniklerin sade olanları bu yıl çok moda. Genellikle pastel tonların ağırlıklı olarak kullanıldığı tunikler, tek başına da kullanılabiliyor. Tuniklerin üzerine kontrast tonlarda yelek ya da uzun hırka ile de kombin yapılabiliyor. Ayrıca bu yıl, kendinden aksesuarlı tunikler de oldukça revaçta. Genelde altın rengi ya da bronz aksesuarlar kıyafetlerle takım halinde sunuluyor. Tuniklerin yakası bisiklet yaka.

 

            Tesettür elbiselerde bu yıl göze çarpan detay, elbiselerin üzerine tül toplar. Özellikle toprak tonlarda çok doğal ve şık duran top modeller, vücudu daha da ince gösteriyor. Yine aynı tonun bir açığı ya da koyusu kullanılacak eşarp ile mükemmel bir uyum yakalanıyor.

 

 Spor Tesettür Nasıl Olmalı?

 

            Daha spor tesettür modellerini tercih eden kişiler için ise, kot takım tesettür modelleri ya da salopet tarzı tesettür modelleri önerebiliriz. Genellikle tesettür giyim tercih eden bayanların klasik seçim yaptıklarını göz önüne alırsak, spor modeller için fazla tercih olmadığından çok dikkatli davranılmasını öneriyoruz. Çünkü bu noktada, eşarbın modeli bile oldukça önem kazanıyor. Dinamik bir eşarp deseni ile klasik bir model tesettür kıyafet uyum sağlamayacağı gibi, klasik çizgiler taşıyan eşarp modeli ile de spor bir model uyum sağlamayacaktır.

 

 Ayakkabı Seçimi Nasıl Olmalı?

 

            Bu yıl oldukça moda olan kalın topuklar, tesettür kıyafetler için hem çok kullanışlı hem de çok şık alternatifler sunmakta. Spor tesettür kıyafetler ise, daha çok metalik parçalarla kombin edilmekte.

 

 Gece Kıyafetlerinde Hangi Renkler Moda?

 

            Tesettür modellerinin gece kıyafetlerinde, bu yıl bordo tonları hakim. Tek bir parça elbise yerine genellikle tafta kumaşın ikili kombinlerine sıkça rastlıyoruz. Yine bordonun bir alt tonu olan gülkurusu da bu yıl hakim olan renkler arasında. Manşetlerdeki dantel detaylar yine çok moda. Kollar hafif balon tarzında ve etekler piliseli tam kiloş.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.