Günlük Yaşamda Ve İş Hayatındatesettür Uyumlu Nasıl Giyinilir?

Günlük Yaşamda Ve İş Hayatındatesettür Uyumlu Nasıl Giyinilir?

14 Ağustos 2018

 İş Hayatına Uygun Tesettür Giyim Nasıl Olmalıdır?

           

            Çalıştığınız iş koluna ve konumunuza uygun giyinmelisiniz. Çalışan bir tesettürlü kadınsanız biraz erkek egemen ortamdasınız demektir. Bu durumda kadınca giyinmenizi asla engellememelidir. Kadınlığınızı, şıklığınızı ve tesettür giyim tarzınızı gölgelememelidir. İş yaşantınızda giyinmenin altın kuralı iş kolunuzun geleneklerine uygun bir biçimde giyinmektir. İşinize ciddiyetle yaklaşımınızı sağlayacak bir biçimde giyinmelisiniz. Zarif, temiz, uyumlu ve kaliteli tesettür kıyafetler seçmelisiniz. Uzun etek, pantolon takımlar, gömlekle, tunikle kombine edilmiş kıyafetler, düz kesim uzun elbiseler ideal olanlardır. Hoşunuza gitmeyecek bir duruma düşmemek adına kısa etekler, vücudunuza yapışan kıyafetler kullanmamalısınız.

 

 Renk Kombinasyonlarına Uygun Tesettür Kıyafetler Nasıl Kombinlenmelidir?

           

            Çok canlı renkler seçmemelisiniz. Tabi ki kendinizi de koyu renklere gömmemelisiniz. Gri, siyah gibi renkler iş hayatında çok alışıldık ve ağırlık verilen renklerdir ancak aynı etkiyi bırakabilecek başka renkler de vardır. Mesela yeşil, lacivert, kahverengi, bordo, bej, toprak rengi gibi renklerle dolabınızı çeşitlendirebilirsiniz.

 

 Tesettür Kıyafette Aksesuarlar Nasıl Kullanılmalıdır?

           

            Her detayı düşünmelisiniz. Ayakkabılarınız topuklu veya topuksuz olabilir fakat mutlaka tesettür giyim kıyafetleriniz temiz ve ayakkabılar cilalı olmalıdır. Yine çantanız kıyafetinizle uyumlu olmalıdır. Abartısız ve zarif takılar kullanmalısınız.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.