En Seçkin Tesettür Tunik Modelleri

En Seçkin Tesettür Tunik Modelleri

08 Ocak 2019

            Bundan birkaç yıl öncesinde tesettürlü kadınlar belli başlı tek tip giyinmekteydiler. Kadınlar tarzına, stiline, rahatlığına ve inancına göre giyim seçeneklerine sahip değildi. Zaman içerisinde tesettür giyim seçiminde oldukça şık ve modern tunikler üretilmeye başlandı ve pek çok kadının dikkatini çekti. Ayrıca yeni bir moda akımı yaratan tunikler rahatlığı, kolay giyimi, vücut hatlarını örtmesi ve modelleri açısından tercih edilmektedir. Bu sebeple üretici firmalar, kadınların tercihlerini dikkate alarak farklı kullanım alanlarına göre üretim yapmaktadır. Spor, abiye ya da günlük giyime uygun modeller her yılın modası olmayı başarmıştır. Genellikle kadife ve ipek kumaşlardan; asimetrik ve yarasa kollu modeller pile, dantel, inci ve işlemelerle süslenmektedir.

 

 En Çok Tercih Edilen Renkler

 

            Tunikler her kesimden ve her zevkten kadına hitap ediyor. Tesettür giyimde her ne kadar koyu renkler tercih edilse de son zamanlarda daha renkli tunikler tercih edilmektedir. Özellikle pudra pembesi, mavi, gülkurusu, bordo renkleri kullanılırken, gelecek sezonun modası gri renkler olacağa benziyor. Özellikle incilerle bezenmiş tunik modelleri oldukça şık görünüyor. Her mevsime uygun tunikler yaz aylarında daha canlı renkler ve ince kumaşlardan üretilirken, kış aylarında ise kalın kumaşlar ve örgü tunikler daha koyu renklerde vitrinleri süslüyor.

 

 Seçim Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

            Tesettür tunik seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta tesettür giyimine uygunluğudur. Sarıp sarmalamayacak, vücut hatlarını belli etmeyecek, çok ince olup iç göstermeyecek ya da çok kısa olmayacak tunikler tercih edilmelidir. Fakat tesettürlü kadınlar da yerine göre daha farklı seçimler yapabilir. Sonuç itibari ile tesettür giyimin amacı örtünmektir. Bu sebeple seçilen tunikler dar olmamalıdır. Tuniklerin amacı zaten yeri geldiğinde dar pantolon ya da tayt giyildiğinde özellikle kalçaları örtmek için kullanılır. Kısaca vücut şekline uygun ve kararında bir tercih yapılmalıdır.

 

            Tunik seçimi yaparken, vücut tipinize uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Çok kıvrımlı hatlara sahip değilseniz, oldukça şanslısınız. Üretilen her modelde tesettür tunik size yakışacaktır. Eğer kalçalarınız büyük ise daha dökümlü kumaşlar tercih etmenizde yarar var. Göğüsleri büyük olan kadınlar ise yarasa kollu tunikler ya da daha koyu renkler tercih edebilir. Özellikle bel gölgesinde fazlalıklarınız varsa yine bol ve salaş kumaşlarda tunikler tercih edebilirsiniz. Vücut tipinize uygun olmayan giysiler genellikle hoş bir görünüm sağlamaz. Bu yüzden tesettür tunik alırken en başta dikkat etmeniz gereken vücut tipinizdir.

Tesettür tunik modasında en seçkin modellerden oluşan tunikleri www.tesetturpazari.com/tesettur-tunik adresinden inceleyebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.