En Güzel Tesettür Kombini Nasıl Yapılır?

En Güzel Tesettür Kombini Nasıl Yapılır?

27 Mayıs 2019

 Kombin konusunda her kadının önceliklerinden biri güzel ve şık bir görünüm kazanmaktır. Fakat tesettür kombin yapmak da üzerinde düşünülmesi gereken bir konudur. Öncelikle kombinasyon yapmak için baştan aşağıya tüm detaylar düşünülmelidir. İlk olarak kadınlar kendi bedenlerini tanımalı ve ten renklerine göre seçim yapmalıdırlar. Beden ve ten rengine uyumlu olan seçimler yapıldıktan sonra renk uyumunu da tesettür kombinasyonda yakalanmalıdır. Bunu dışında aksesuar seçimleri de tüm bu seçimler yapıldıktan sonra yapılabilir. Şimdi bu seçimlere bir göz atalım.

 

 Kendi Vücudunu Tanımak

 

 Seçilecek elbiselerin vücut hatlarıyla orantılı olması gerekiyor. Ne çok dar ne de geniş elbise seçimi yapılmamalıdır. Bunun yanında alt ve üst tesettür kombinde uyum belirlenmelidir. Altta giyilecek olan etek eğer uzun ve genişse üstte seçilecek tunikler de buna göre biraz daha dar ve kısa olabilir.

 

 Ten Rengine Uyumlu Seçimler

 

 Kombinasyon yapacak olan kişiler elbiseleri seçmeden önce muhakkak kendi ten renklerini göz önünde bulundurarak seçim yapmalıdırlar. Bu seçimler şöyle olabilir. Eğer kişi açık ten rengine sahipse açık mavi seçimi uyumlu bir renk olabilir. Ancak eğer biraz daha koyu tenliyse daha açık renkler tercih edilebilir. Bu renklerin başında ise beyaz gelmektedir. Elbette daha farklı seçimler de yapılabilir. Ancak bunun için mutlaka baştan aşağı bir inceleme yapılmalıdır.

 

 Renk Uyumunu Yakalamak

 

 Elbise seçimlerinde en önemli konulardan biri de renk uyumu denilebilir. Nitekim renk uyumunu yakalamak şıklığın göstergelerinden biridir. Ancak burada renk uyumundan kasıt renk cümbüşü yapmak değil, uyumlu renklerin birbiriyle eşleştirmektir. Bu eşleştirmeyi yapabilmek için mutlaka birbiriyle uyum içerisinde olan renklerin hangileri olduğu konusunda bilgi sahibi olmak gerekir.

 

 Modacıları Takip Etmek

 

 Tesettür elbiselerin günümüzde çok fazla çeşitlilik kazanması ve kadınlar tarafından artık daha fazla tercih edilmesi, bu alanda seçkin modacıların yetişmesine sebep oldu. Eğer siz de en iyi ve güzel tesettür kombin yakalamak için alanından bilgili olan modacılar takip edilebilir. Ayrıca markalardan da gerekli olan yardımlar alınabilir. Kısacası tesettür giyimde uyumlu kombinasyon yakalamak için muhakkak baştan aşağıya detaylı bir gözden geçirme gerekir.


Sezonun en şık tesettür kombin modellerini www.tesetturpazari.com/tesettur-kombin adresinde bulabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.