En Doğru Tesettür Kombini Nasıl Yapılır?

En Doğru Tesettür Kombini Nasıl Yapılır?

08 Haziran 2019

 Tesettür kadın giyimde hem çok şık görünmek hem de fark yaratmak için kombinasyonun mutlaka güçlü olması gerekmektedir. Birbirinden farklı uyumsuz renkleri bir araya getirmek tesettür kombin sayılmaz. Tesettür kombin yakalamak için birbiriyle uyumlu olan, sırıtmayan, şık görünen renk seçimleri yapılmalıdır.

 

 Bunlarla beraber elbiselerin kısalık ve uzunluklarına dikkat edilmesi gerekmektedir. Ayrıca şal ve ayakkabı seçimleri de tesettür kombinasyonunda önemli bir yer tutar. Tüm bu seçimler yapıldıktan sonra diğer aksesuarların da renklere göre tercih edilmesi gerekmektedir. Bu seçimleri yaparken yaş, boy, ten rengine önem verilmelidir.

 

 Tesettür Kombinasyonunda Ten Rengi Önemli Mi?

 

 Tesettür elbise seçilirken ten rengi büyük bir önem taşır. Açık tonlu bir cilt rengine en uyumlu elbise rengi açık bir mavi olarak gösterilebilir. Eğer cilt renginiz biraz daha koyu renkliyse beyaz bir şal, pembe bir tunik seçimi yapabilirsiniz. Orta tonda ten renkleri için de fıstık yeşili uygun bir seçim olarak gösterilebilir. Bunun için elbise seçimi yaparken mutlaka ten rengine uyumluluğuna bakılmalıdır. Esmer tenli bir kişinin siyah ya da koyu bir renk seçmesi ya da ağır giyinmesi kombinasyon ne kadar iyi olursa olsun eksik bırakır. Hatta bir yandan da sırıtabilir.

 

 Hangi Şal Seçilmelidir?

 

 Tesettür giyimde birçok şal çeşidi mevcuttur. Düz şallar, çıt çıtlı şallar, desenli koyu şallar gibi birçok şal çeşidi vardır. Ancak bu seçimleri yaparken mutlaka diğer elbiselerin de renk ve türüne bakılarak yapılmalıdır. Eğer uzun ve sade elbiseler seçilmişse yine düz bir şal seçilmesi tesettür kombin açısından en iyi seçenek olur. Çıt çıtlı şallar ise biraz daha farklı giyildiğinde seçilebilir. Ağrı tonda renk seçimi yapıldığında da koyu ve desenli şallar tercih edilebilir.

 

 Elbette bu seçimler ten renklerini, kişisel zevklerin dışında yapılmalıdır. Daha farklı şal seçimi yapmak için tesettür modacıları takip edilebilir. Şal seçimini dikkatle yaptıktan sonra mutlaka elbiselerin boyutu da önemsenmelidir. Özellikle kişinin boyuna ve kilosuna göre elbise seçimi yapması gerekir. Kısa boylu bir kişi upuzun bir etek seçimi yapmamalıdır. Uzun boylu birisi ise kısa elbiseler giymemelidir.

 
Önemli davetlerde ve özel günlerinizde en doğru tesettür kombinini seçmek için www.tesetturpazari.com/tesettur-kombin adresini ziyaret edebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.