Doğru Tesettür Giyim İle Gerçek Şıklığı Nasıl Yakalarım?

Doğru Tesettür Giyim İle Gerçek Şıklığı Nasıl Yakalarım?

05 Mayıs 2018

Giyim olarak daha muhafazakar tarzda tercih yapan hanımların en çok merak ettikleri ve cevabını aradıkları konuların başında doğru tesettür giyim ile gerçek şıklığı nasıl yakalarım şeklinde bir arayış gelmektedir. Çünkü muhafazakar hanımlar kimi zaman tesettür giyineyim derken şıklıktan ödün verirler. Bazen de şık olayım derken hiç de tesettür giyime uymayan tercihlerde bulunurlar. Yapılan yanlış tercihler muhafazakar giyinirken aynı zamanda şık olmak isteyenleri bazen hayal kırıcı sonuçlara ulaştırmaktadır. Oysa her hanım kendi beden yapısına ve tenine uygun model ve renkleri tercih ettiğinde aradığı şıklığı çok da zorlanmadan bulabilir.

 

 Tesettür Giyimde Dikkat Edilmesi Gereken Detaylar Nelerdir?

 

            Muhafazakar giyimden yana tercihlerini yapan hanımlar için en çok merak edilen konular arasında tesettür giyim ile alakalı olarak dikkat edilmesi gereken detaylar gelir. Tesettür giyimde en öncelikli amaç, bir hanımın vücut hatlarını mümkün olduğunca gizleyen giyim parçalarını tercih etmek olmalıdır. Çünkü tesettürün en öncelikli amacı bir bayanın vücudunun hatlarını gizlemektir. Ancak kimi zaman bu durum şıklıktan taviz vermek olarak algılanmaktadır. Bu tamamen yanlış bir algıdır. Tesettür giyim seçenekleri o kadar çok çeşitliliğe sahiptir ki bu çeşitlilik arasında size de mutlaka yakışacak ve aradığınız şıklığı yakalama imkanı sunacak modeller mevcuttur. Muhafazakar olmak demek kesinlikle şıklıktan taviz vermek değildir. Tam aksine bir hanım, kendisine uygun olana ve yakışan tesettür giyim seçenekleri sayesinde son derece şık, zarif ve modern bir görünüme rahatlıkla kavuşabilir.

 

 Tesettür Giyimde Şıklığın Öne Çıkması Nasıl Sağlanır?

 

            Şık, zarif ve aynı zamanda da son derece modern bir görünüme kavuşmak isteyen ve bu isteğinden taviz vermek istemeyen hanımlar için pek çok tesettür giyim seçeneğinin varlığı söz konusudur. Muhafazakar bir giyimden yana tercih kullanırken şıklığı yakalamak için dikkat edilmesi gereken en önemli noktalar arasında tesettürün ruhuna uygun nitelikte kombinler yapmak yer alır. Bunun için tercih edeceğiniz her bir giyim parçasında dikkat etmeniz gereken nokta vücut hatlarınızı belirgin hale getirmeden ve aşırı bol bir görünüme de sebep vermeden hem parça hem de renk uyumunu doğru şekilde sağlamak çok önemlidir.

 

            Muhafazakar giyimde aşırı dar kıyafetlerle yapılan tercihler tesettür giyimin ruhuna ve şıklığına tamamen aykırı bir giyim tarzı ortaya koymanıza sebep olur. Ayrıca muhafazakar giyimde dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta ise aşırı dikkat çeken aksesuar ve renklerde giyim parçalarının tercihinden kaçınmak olacaktır. Mümkün olduğunca sade ve göz yormayan, beden yapısına uygun kesimleri tercih etmek size özlemini çektiğiniz şıklığı yakalamak konusunda önemli bir yol gösterici olacaktır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.