Davetlere Göre Elbise Tercihi

Davetlere Göre Elbise Tercihi

28 Kasım 2018

            Moda kavramının her geçen gün farklılaşması ve giyim sektöründe artan model seçenekleri ile giyim sektörü gelişmeye devam etmektedir. Sezonun trenleri ise birbirine yakınlık gösterse de farklılıkları da barındırmakta ve detaylarda, renklerde değişiklikler görülmektedir. Tesettür giyimin bir parçası olan elbiseler de sezona göre değişiklik gösterirken elbisenin giyileceği davet, mekan ve toplanma amacı da tercih edilmeyi belirlemektedir.

 

 Özel Gün Kutlamalarında Tercih Edilebilecek Elbise Modelleri

 

            Genellikle doğum günü, yıl dönümü kutlamaları ve diğer kutlamaları içeren bu özel günlerde elbise tercihi de özel olmalıdır. Sezonda yer almaya devam eden nakışlı tesettür elbise modelleri özel davet ve kutlamalar için sade şıklık kavramına uyan tercihlerdir. Özellikle balon kol modeli ile birlikte tercih edilen nakış işlemeler tek renk ya da renkli olabilmektedir. Tek renk üzerine tercih edilen renkli nakışlar elbiseye farklı bir hava katmaktadır. Özel günlerde tercih edilebilecek bir başka elbise modeli ise triko tam boy elbiselerdir. Düz ya da pileli olabilen triko elbiseler şık kemerler ile kombinlemeye uygundur. Kişinin tarzına göre kemer tercihi değişiklik gösterebilir.

 

 Nişan ve Kına Davetlerinde Tercih Edilebilecek elbise Modelleri

 

            Sezonun en çok tercih edilen kumaşlarından biri olan kendinden desenli kumaşlar, elbisede herhangi bir detay kullanılmasına gerek kalmadan şık bir görüntü oluşturmaktadır. Leopar ve yılan derisi desenlerinin sık sık kullanıldığı sezonda özellikle şifon kumaşlarda tercih edilirken nişan ve kına gibi davetler için ideal tercihler arasında yer almaktadır. Parlak ve gösterişli bir kumaş olan kadife, elbiselerle oldukça şık bir şekilde bütünleşmektedir.

 

            Dar kesim, pileli ya da belden oturan modellerde daha abiye bir görüntüye ulaşırken sadeliğini de korumaktadır. Elbisede zarif görüntüyü sevenler için ideal olan kadife kumaş elbiseler düz kesimlerde bile kendini öne çıkarmaktadır. Nişan ve kına davetleri için inci ve payet detaylı elbiselerde uygun tercihlerdir. Günlük hayatta kullanılan elbiselerden farklı olacak şekilde tercih edilen özel davet elbiseleri kendini detayları ile öne çıkarmaktadır. Kol ve yakada bulunan inci ve payetler elbiselere olduğundan daha şık aynı zamanda gösterişli, göz yormayan bir görüntü sağlamaktadır.

Özel davetlerinizde giymek üzere tercih edebileceğiniz birbirinden şık tesettür elbise modelleri için; www.tesetturpazari.com/tesettur-elbise 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.