Çalışma Hayatında Uygun Kıyafet Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Çalışma Hayatında Uygun Kıyafet Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

07 Haziran 2019

 Tesettür Etek ve Gömlek Seçimi

 

            Etek ve gömlek seçimi mevsime göre de değişecektir. Yazın sıcak havalarda daha ince kumaşlardan imal edilen tesettür kıyafetler seçilmelidir. Eteklerin boyu bileklerde bitmeli ve daha aşağıya inmemelidir. Özellikle yüksek topuklu ayakkabı kullanmayı sevenler için tesettür elbise ve etek boyları, topuklardan birkaç santim aşağıya inmeli, fazla uzunluk ise terzi tadilatıyla kesilmelidir. Topuklu ayakkabı yerine babet veya spor ayakkabı kullananların ise etek boyları kesinlikle yere değmemeli ve ayakkabıların üzerine kapatmamalıdır.

 

            Gömlek kolları avuç içine kadar uzanmamalı, bilekleri biraz geçmelidir. Gömleklerin yakaları boyun uzunluğuna göre ayarlanmalıdır. Uzun boyunlular daha dik yakaları tercih edebilirken, kısa boyuna sahip olanlar düz yaka veya sıfır yaka gömlekleri tercih edebilirler. Gömleklerin kol ve yaka uzunlukları bedeninize uygun ve vücut bütünlüğü ile orantılı olmalıdır.

 

 Tesettür Kıyafetlerde Pantolon Seçimi

 

            Pantolonlar da etekler gibi orantılı ve bedene uygun olmalıdır. Bol kesim pantolonların çok fazla geniş olmaması önemlidir. Etek pantolonlar için geçerli olmayan genişlik, normal pantolonlar için sorun olabilir. İş yerinde rahat hareket etme imkanı tanıyan pantolonların paçaları da yere değmemeli ve ayakkabı topuk boyunu aşmamalıdır. Yüksek kemer pantolon tercih edenlerin bel ve basen bölgelerinin daralmaması ve pantolonun sıkmamasına dikkat edilmelidir. Pantolon renklerini belirlerken üst kıyafetlerin renk ve desenine uygun düz veya desenli modeller tercih edilmelidir.

 

 

            İş yerinde giyilen tesettür elbise modellerini ceketler ve kazaklarla tamamlamak en iyi seçimdir. Hem toparlayıcı, hem de iş yeri konseptine uygundurlar. Ceket ve pantolon takımların yanında sadece pantolon üzerine ceket veya gömlek üzerine kazak giyinerek de iyi bir tesettür elbise kıyafeti hazırlayabilirsiniz.

 

            Ceketler ve kazaklar resmi durumlar için her zaman iş yeri dolaplarında evde gardıroplarda bulunmalıdır. Acil toplantılar için çabuk hazırlanma imkanı sağlayan ceketler, gündelik olarak dışarıda da giyilebilir. Ayrıca koyu renkli ceket ve kazaklar farklı kıyafetleri tamamlamak için harika fikirler ortaya çıkarır. Zahmetsiz olarak seçim yapabilme imkanı kavuşan çalışanlar için, birkaç ceket bulundurmak her zaman avantajlı olacaktır.

 

            Genel iş yeri kurallarına uygun giyinmek, derleyici ve toparlayıcı dış kıyafetler kullanarak mümkün olabilir. Tesettür kıyafetlerdeki zengin kategori içerikleri sayesinde iş hayatında daha çok kendini gösteren bayanlar için giyinmek artık daha kolay.

 
Çalışma hayatıınzda kullanmak için en uygun tesettür elbise modellerini www.tesetturpazari.com/tesettur-elbise adresinde bulabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.