Çalışma Hayatına Uygun Kıyafetler Nelerdir?

Çalışma Hayatına Uygun Kıyafetler Nelerdir?

26 Aralık 2018

            Çalışan bayanlar için iş kıyafetleri standart olup, strateji hep aynıdır. Koyu renklerden oluşan, görünüş olarak kurumsal bir kimliği temsil eden ve iş konumunuzu belirleyen kıyafetler tercih sebebidir. Çalışan bayanlar için bu kuralı karşılayan en iyi kıyafet ikili takımlardır. Pantolon ve ceketten oluşan ikili takımlar farklı renk kullanılarak birden fazla model oluşturulabilir. Aynı şekilde etek ve ceket de aynı görevi gören, döpiyes olarak bilinen iş kıyafetlerini oluşturur. İş yerinde giyilecek kıyafetlerin fazla kalın olmaması, hafif kumaşlardan oluşması ve rahat hareket etmeye imkan sağlaması gerekir. Takım giyinmek istemeyenler veya değiştirmek isteyenler tunik modellerini deneyebilirler. Pantolonlarla tunikleri değiştirerek farklı kombinler oluşturulur. Esnek ve nefes alan kıyafetlere sahip olmak başarılı bir gün geçirmenin anahtarıdır.

 

 Kabanlar Tesettür Kıyafetlerle Nasıl Kullanılmalıdır?

 

            Kombin yapmak demek en yeni ve en uygun tesettür elbise ürünlerini renk ve model olarak uyumlu olarak bir araya getirmek ve tamamlamak demektir. Ekose bir tesettür kabanı yüksek topuklu ayakkabılarla kullanabilirsiniz. Bu şekilde feminen bir stili yakalamış olursunuz. Şık bir çalışana dönüşebilirsiniz. Başörtüsü olarak ipek bir şal takıp altınıza kadife pantolon giyebilirsiniz. Üzerinize aldığınız gömlek ve ayağınıza giydiğiniz ayakkabı ile bu şeklide şıklığınıza şıklık katabilirsiniz.

 

 Ekoseli Kabanlar

 

            Ekoseli kabanınızı soft tonlarda boğazlı tunik, uzun bir yelek ve dar paça bir pantolon ile kombinlediğinizde şık bir görüntüye kavuşmuş olursunuz. Sezonun iki vazgeçilmezi ekose kabanlar kombinlerinizi daha zarif gösterecektir. Ayağınıza bu defa çizme giyebilirsiniz. Hava sıcaklığına göre etek ve ceket denemekten de kaçınmayın. Etek ceketler de profesyonel görünmenize ve iş hayatındaki konumunuzu belirlemenize yardımcı olur. İpek gömlekler ile eşleştirerek rahat bir çalışma hayatı geçirmenize yardımcı olur. Ceket, pantolon ve eteklere uygun birkaç gömlek ve tunikle onlarca kıyafet oluşturabilirsiniz. Birbiriyle doğru renklerde birleştirerek kıyafetlere fazla para harcamanıza gerek kalmaz.

 

            Renk ve desenlerin çalışma ortamına uygun olmasına dikkat edilmelidir. Fazla patlak ve göze batan renklerden uzak durulmalı, takılarda da sadeliğe önem verilmelidir. Yaz aylarında daha çok pamuklu ürünlerden oluşan kıyafetlere ağırlık verilmelidir. Günlük olarak değiştirilen pamuklu kıyafetler sayesinde gün boyu serin ve rahat kalırsınız.


Çalışan tesettürlü bayanlar için en uygun tesettür elbise modellerine www.tesetturpazari.com/tesettur-elbise adresinden göz atabilirsiniz.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.