Büyük Beden Hanımlar Nasıl Giyinmeli ?

Büyük Beden Hanımlar Nasıl Giyinmeli ?

28 Mayıs 2016

Kısa bir süre öncesine kadar büyük beden hanımların kıyafet seçenekleri oldukça kısıtlıydı. Ancak günümüzde büyük bedende tesettür giyim ürünlerinin sayısı arttı ve artık hanımlar diledikleri kıyafeti seçebiliyor. Tekstil çeşitliliğinin artmasıyla beraber “büyük beden kadınlar nasıl giyinmeli” sorusu da gündeme geldi. Bu soruyu öneriler eşliğinde yanıtlıyoruz.

Kendinizi Siyah Renge Mahkum Etmeyin

Çeşitlilik yalnızca tasarımlarda değil, renklerde de yaşanıyor. Artık tesettür  giyim büyük bedenmodeller sadece siyah renk ile sınırlı değil. Kahverengiden kırmızıya, maviden beyaza kadar uzanan geniş bir renk skalası arasından dilediğiniz rengi seçebilirsiniz. Çünkü daha zayıf görünmeniz hususunda siyah renk tek başına yeterli olmuyor. Önemli olan, doğru parçaları seçebilmek ve doğru kombinler yapabilmek.

Bol Kıyafetler Tercih Etmeyin

Kilo fazlası olan hanımların başvurduğu ilk yöntem, bol kıyafet seçimi oluyor. Oysa bedeninize uygun olmayan bol kıyafetler sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterir. Bu nedenle üzerinize tam olarak uygun bir bedende kıyafetler tercih etmelisiniz. Ne dar, ne de bol olmalı... Doğru parça seçiminde beden son derece önemli. Eğer üst beden bölümü daha kalınsa, satın aldığınız kıyafetin alt kısmını daraltabilirsiniz. Böylece vücudunuza uygun kıyafetleri dolabınıza kazandırmış olacaksınız.

Çizgiler ve Desenlerden Yardım Alın

Büyük beden hanımlar yıllarca desenlerden ve çizgilerden kaçtı. Oysa kıyafetlerdeki desen ve çizgiler sizi daha kalın değil, doğru tercihler yapıldığında daha ince gösterebiliyor. Eğer çizgili bir kıyafet seçecekseniz çizgiler enine değil boyuna bir hat şeklinde olmalı. Mümkün olduğu kadar çizgileri ince olan tasarımlara yönelin. Desenli kıyafetlerde de çok küçük ve çok sık desenlerden kaçınmanız kafi!

Kalın Kumaşları Tercih Etmeyin

Kalın kumaşlardan dikilmiş kıyafetler büyük beden hanımlar için pek ideal değil. İnce kumaşlar daha dökümlü bir görünüm sergilediğinden daha ince bir görünüm ortaya çıkarabiliyor. İpek, şifon, penye ya da krep gibi ince kumaşlara öncelik vermenizde fayda var. Son olarak etek seçimlerinizi de kloş ve plili modeller arasından yapmayın. Sitemizde büyük beden hanımlar için tasarlanmış çok sayıdakıyafet seçeneği, oldukça uygun fiyatlar eşliğinde sizleri bekliyor.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.