2018'in Modasında Hangi Trendler Var?

2018'in Modasında Hangi Trendler Var?

07 Şubat 2018

Moda trendleri her yıl kendini yeniler. Bu trendlerde bazen geçmişten gelen detaylar, günümüzün yeni çizgileri ile bütünleşir bazen de tamamen yeni bir şeyler denenir. Bu yılın modasında bu her iki olguyu da görmemizi sağlayan birbirinden başarı tasarımlar var. Bu tasarımlar vitrinlerdeki yerlerini alırken herkesin zevkine hitap eden hoş detaylar dikkat çekiyor.

  Özlenen Nostaljik Detaylar

 

            80'li yılların moda tasarımlarında unutulmayan bir detay olan geniş görünümlü omuzları destekleyen ceketler, bu yıl eskisi kadar abartılı olmasa da yeniden aramıza döndü. Ceketlerde maskülen olarak adlandırılan iddialı duruş, bu yıl güçlü görünmek isteyen kadınların tercihi olacak. Özellikle iş yaşamında aktif biçimde bulunan bayanlar tarafından oldukça sevilen bu ceketlerdeki dik omuzlar ve keskin çizgiler göz dolduruyor. Ayrıca bayanlar için hazırlanan takım elbise modellerinde de bu duruş vurgulandı.

 

            Özlenen nostaljik detaylar içerisinde ekoseli kıyafetlerin de dönüş yaptığına tanıklık ediliyor. Ekoseler bu yıl oduncu gömlekleri başta olmak üzere elbiselerde, kaban ve kaplarda ve hatta kışlık bot ve çizme modellerinde bile kullanılıyor. Ekoseli modellerde kırmızı renk detayı öne çıkarken aynı zamanda kahverengi ve koyu gri tasarımlar da mevcut.

  Yılın Rengi Ultra Violet

 

            Bu yılın moda rengi, ultra violet olarak açıklandı. Lilanın tonlarından biri olan ultra violet, bu yıl tüm tasarımlarda mevcut. Hayal gücünü ve yaratıcılığı destekleyen bir renk olarak kabul edilen ultra violet rengi, bu yıl günlük yaşamda kullanılan etek ve pantolonlardan, iş yaşamında tercih edilen kıyafetlere kadar her yerde karşımıza çıkıyor. Hatta bununla da kalmayıp, aksesuarlarda, çantalarda ve hatta saçlarda bile iddialı bir kullanım ile ultra violet rengi var. Birçok kimse için abartılı bir renk olsa da bu renkte en az bir kıyafete sahip olmak, avantajlı olabilir.

 

 Beli Öne Çıkaran Tasarımlar

 

            Bu yılın moda tasarımlarında bel kıvrımını öne çıkaran kıyafetler, beğeni kazanıyor. Kaban ve ceketlerin üzerinde kullanılan kuşak detayı ile daha kadınsı bir görüntüyü hedefleyen tasarımlarda genellikle uzun kuşaklar kullanılıyor. Bunun dışında bu yıl şişme montlar da bir hayli beğenilen tasarımlar arasında gösteriliyor.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.