2018'de Favori Tesettür Kaban Modelleri Nedir?

2018'de Favori Tesettür Kaban Modelleri Nedir?

05 Nisan 2018

Tesettür giyimi kendine bir yaşam biçimi olarak benimseyen kapalı kadınların, 2018'in soğuk kış aylarında tercih edebilecekleri tesettür kaban modelleri de karşımıza çıkmaya başladı.

 

 Mevsime Uygun Kaban Seçimi Nasıl Yapılır?

 

            Fakat hanımların kaban alışverişi yapmadan önce dikkat etmeleri gereken birkaç nokta vardır. Kabanlar daha çok kış aylarında kullanılıyor gibi gözükse de, aslında hem kışlık kaban hem de mevsimlik kaban olarak ikiye ayırmak kesinlikle doğru olacak. Çünkü artık günümüzde gerek iklimlerdeki değişiklikler sebebi ile kış aylarının haricinde bahar aylarında da mevsimlik kaban modelleri de tercih edilmekte. Bu sebeple, kapalı bir kadın tesettür kaban alışverişi yapmadan önce öncelikle bu ürünü hangi mevsimde giyeceğine karar vermelidir.

 

            Örneğin; kış aylarında kullanılacak bir ürün ihtiyacı var ise, daha kalın ve kaşe kumaşlar hatta yaka kısımları kürk detaylı kabanlar tercih edilmeli. Fakat bahar aylarında hava hafif esintili olduğunda kullanılacak bir kaban ihtiyacı var ise, o zaman daha ince kumaşlar, trençkot tarzı modeller tercih edilmeli.

 

 Tesettür Kaban Modelleri

 

            Bu sezon ilk karşımıza çıkan tesettür kaban modelleri kapitone desen diye tabir edilen daha çok halk tarafından baklava deseni olarak bilinen modellerdir. Kapalı kadının tercihine göre değişmek ile beraber, bu modellerin bazıları yere kadar uzanmakta iken bazı modelleri ise diz hizasında bitmektedir. Genellikle kapüşon ve belinde kemer detayı bulunan bu kaban modelleri 2018 yılının en favorisi gibi gözüküyor.

 

            Bu modellerin haricinde bu sezon moda olan bir diğer kaban modeli ise, yakası kruvaze şeklinde tabir edilen genellikle siyah ya da bordo renkte olan kaşe kumaşlı modellerdir. Daha çok çalışan kadınların işe giderken kumaş pantolonlar ve topuklu ayakkabılar ile kombin yaptıkları bu modeller, tarz sahibi kapalı kadınların ilk tercihi gibi gözüküyor.

 

            Diğer bir moda olan ürün ise kuşkusuz ki, deri detaylı kaban modelleridir. Bu kabanlar daha çok koyu renklerde, siyah, gri ya da haki gibi tonlarda kaşe kabanların kol ve yaka kısımlarındaki siyah renkteki deri detayları ile birlikte tasarlanmakta. Daha çok günlük tercih edilebilen bu modeller kot pantolonlar ile spor tarzı yakalamak isteyenler için oldukça uygun.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.