Tesettür Giyimde Bu Sezon Öne Çıkan Modeller Hangileridir?
16 Ekim 2017

Tesettür giyim sektörü içerisinde üretilen ürünler sezona göre değişiklik göstermektedir. Sezon ve mevsim ürünlerin kumaşlarına ve tasarımlarına doğrudan etki edecektir. Bu durum yaklaşmakta olan yeni kış sezonu içinde geçerlidir. Yaz mevsiminin bitmekte olduğu şu günlerde birçok tesettürlü kadınlar yazlık ürünlere ilgi göstermeyi bırakıp yeni sezon tesettür giyim ürünlerine yönelmiş durumdadır. Bu sezonun en trend ürünlerinin hangileri olacağı kadınların göstereceği ilgiye bağlı olarak değişiklik gösterecektir. Henüz yeni yeni satışa sunulmaya başlanan tesettür giyim ürünleri incelendiğinde bazı tasarımların çok daha ön plana çıktığı net bir şekilde görülecektir. Bu yılın sonbahar kış sezonu tesettür giyim ürünlerinde ön plana çıkan tasarımlar aşağıdaki gibidir;

Yeni Sezon Tesettür Elbiseleri Nereden Bulurum?
16 Ekim 2017

Tesettür elbiseler geniş kullanım alanları nedeni ile tesettürlü kadınlar tarafından sıkça tercih edilen ürün gruplarındandır. Bu ürünlerin kullanım alanının geniş olmasının bir sebebi de çok çeşitli kumaşlardan yapılabiliyor ve her tarza da hitap ediyor olmalarıdır. Elbiseler genel anlamada yazlık tesettür elbise ve kışlık tesettür elbise olarak ikiye ayrılabilir. Elbiseler aynı zamanda spor ya da klasik olarak tarzlarına ya da kesimlerine göre de farklı gruplara ayrılabilir. Tesettür elbise seçmeden önce tarz ve modelinize karar vermeli aynı zamanda da vücudunuzu tanıyarak ve bedeninizi bilerek elbise modellerine bakmalısınız. Elbiselerde bel kısmı oturan modeller ya da göğüs altından itibaren lastik ile modeli genişleyen elbiseler tesettür giyim satış mağazalarında ve internet satış sitelerinde mevcut olan modellerdir. Bu modeller vücut ölçülerine göre uygun şekilde de tasarlanabilir ve gerekli olduğunda üzerinde düzeltmeler de yapılabilir. Tesettür elbise modellerinde klasik bir kesim olan belden hafif genişleyen kemerli ya da kuşaklı elbiseler yerlerini artık daha farklı modeller bırakmışlardır.

Tesettürün Kalbi Bu Sene Boydan Elbiselerde Attı!
12 Ekim 2017

Günümüzde hazır giyim kategorisinde atağa geçip tesettürlü bayanların beklentilerini tam anlamıyla karşılayan birçok tesettür markası vardır. Birbirinden çeşitli ve talep gören markaların tasarımları hayranlıkla incelenip alınmaktadır. Tesettür elbise modası bu sene birçok bayan tarafından ilgiyle karşılanmış bir tasarımdır. Boydan ve zarif olarak tasarlanan bu elbiseler bayanların daha rahat hareket etmeleri açısından da başarılıdır. Özellikle uzun boylu ve zayıf bir fiziğe sahipseniz bu tarz tasarlanmış elbiseleri mutlaka denemelisiniz. Kilo kapatıcı özelliğe sahip olan bu elbiseler her sezon rahatlıkla tercih edilebilir. Kış veya yaz fark etmeksizin tasarlanmış bu elbiseler özel günleriniz kadar günlük hayatınızda da yerini almalıdır. Şık ve zerafet adına tüm özellikleri barındıran bu elbiseler modaya uygun olarak tasarlanmıştır.

Tesettür Ve Kombin
11 Ekim 2017

Giyim bir bakıma kendini ifade ediş şekli olarak da tanımlanabilir. Kişi kendini hangi kıyafette mutlu hissederse ona yönelir. Herkesin seçtiği renk, şekil vb. farklı olabilmektedir. Kimi şık kimi rahatlık düşkünüdür. Kıyafet veya ayakkabı seçerken de bunlara dikkat ederler.

 

            Eskiye bakıldığında günümüzde daha fazla tesettüre dair çeşitlerle karşılaşmaktayız. Bu çeşitlilik tesettürü tercih edenlerin kendilerini daha iyi ifade edebilmelerini sağlamaktadır. Bunu yaparken tesettür kombin ilişkisine dikkat etmek hem uyumu hem de şıklık açısından daha anlamlı olacaktır. Artık çevremizde birçok tesettür markası bulunmaktadır. Her biri kendine özel tarzlarıyla, farklı model kesimleriyle tesettürlülere seçim imkanı sunmaktadır.

Tesettür Şıklığı Nasıl Yakalanır?
11 Ekim 2017

Giyim tercihlerinin tesettür giyim olarak belirlemiş olan kadınların şık olma arzusuna karşılık oldukça çok fazla seçenek bulunmaktadır. Giyim sektörünün hızlı gelişimi sayesinde çok sayıda model ve renk seçeneği tesettür giyim ürünlerine de yansıdı. Bu sayede tesettürlü kadınlar şık ve zarif bir görünüme kavuşmanın rahatlığını yaşamaktadır. Dünyaca ünlü markaların bile tesettür giyim üzerine yoğunlaşması kadınların istedikleri tarz kıyafetleri rahatça bulmalarına imkan tanımaktadır. Hem günlük kıyafetlerde hem de özel davetler için tercih edilecek kıyafetlerde pek çok farklı tasarımı ve göz alıcı modelleri bulabilmek mümkündür. Tesettür şıklığı yakalamak isteyen kadınların tüm markaları takip etmesi gerekmektedir. Çok sayıda markayı takip etmek zor olduğu için tesettür şıklık nasıl yakalanır

Tesettür Şallar Nasıl Kullanılmalıdır?
09 Ekim 2017

Tesettürlü olmanın gerekliliğini doğrudan yansıtan ve tesettür giyim ürünleri arasında yer alan şal, pek çok tesettürlü kadının ilk tercihi olmaktadır. Eşarp ile yapılamayan kombinleri şal ile kolayca yapmak mümkündür. Şal kullanımını daha çok tercih edenler rahatlığa ve şıklığa daha çok önem vermektedir. Her kumaştan üretilebilen bir özelliğe sahip olan şallar için en uygun kumaşı tercih etmek gerekmektedir. Kolay üt yapılabilen ya da kırışma durumu söz konusu olmayan şal kumaşları kadınları daha çok etkilemektedir. O günkü kıyafetinize göre belirleyeceğiniz şal tercihlerinde en doğru olanı bulmak çok önemlidir. Çok uygun fiyatlara şal modelleri olabildiği gibi çok pahalı olanları da bulunmaktadır. Tesettür şal seçimi aslında sanıldığı kadar kolay bir iş değildir. Çok tarz duran bir kombini bile vaat bir şal seçimi ile mahvetmek mümkündür. Bu nedenle tesettür şallar nasıl kullanılmalıdır ve nasıl seçimler yapılmalıdır konusunda bilgili olmak gerekmektedir. Ayrıca şal seçiminin doğru olmasının yanında doğru bağlama şekillerinin yapılması da çok önemlidir.

Tesettür Modasında Kış Renkleri Nelerdir?
06 Ekim 2017

Tesettür modelleri, kapalı bayanlara kullanım rahatlığının yanı sıra modanın trend parçalarını da sunmaktadır. Çeşitlenen tesettür modellerinde her bayanın zevk ve ölçülerine uygun modelleri bulabilmek oldukça kolaydır. Hem model hem de renk açısından çeşitlilik gösteren tesettür modelleri, kış ve yaz kreasyonlarından da faydalanarak trend renklerin belirlenmesinde yardımcı olmaktadır. Kış aylarının en fazla tercih edilen renkleri daha çok kolay yıpranmayan ve kir göstermeyen koyu tonlardır. Kış aylarında tercih edilen koyu tonlar, genellikle trend renkler olarak bilinmektedir. Fakat, bu oldukça yanıltıcı bir bilgidir. Çünkü, renkler mevsimlere hitap etse de moda rüzgarında renk skalası oldukça geniş ve tüm mevsimlere uygulanabilir yapıdadır. Bu nedenle, tesettür alışveriş ya da kombi aşaması modanın sunmuş olduğu renklerin yanı sıra zevk ve tercihlere göre de çeşitlenmelidir. 2017 yılı kış kreasyonunda koyu tonlar yine hakim olmakla birlikte, tesettür alışveriş tutkunuzu kabartacak kırmızı ve mavi tonları da oldukça ön plandadır. Özellikle mont ve trençkotlar da spor modeller ile kombin yapılan mavi renkler, bayanların soğuk havalarda içini ısıtan renklerden biri olacak gibi görünüyor.

Tesettür Modasında Bu Sezon Fırtınalar Estiren Tasarımlar
06 Ekim 2017

Bu Sezonun Kreasyonunda En Çok Dikkat Çeken Tesettür Modelleri :

 

            Değişen modaya uygun olarak sürekli yenilenen ve birbirinden çarpıcı modelleri ile birlikte baş döndürmeye devam eden tesettür giyim modası, yine tüm dikkatleri üzerinde toplamayı başarmıştır. Herkesin giyim tarzına uygun seçenekleri bir arada bulabileceği ve tarzını en güzel şekilde yansıtmasına imkan sağlayan yılın tesettür modasında, hem rahat edip hem de şık görünümünden ödün vermek istemeyen bayanlar için en iddialı seçenekler bir arada sunulmaktadır.

Tesettür Kombinler Nasıl Yapılır?
04 Ekim 2017

Tesettür kombinler günlük olarak kullandığımız ya da özel bir davete giderken kullandığımız giysilerin birbiri ile uyumlu olması esasına dayanır. Kombin denildiğinde akla yalnızca giysi değil aynı zamanda ayakkabı, çanta, eşarp ve aksesuar uyumu da gelmektedir. Tesettür alışveriş sırasında öncelikli olarak bluz, etek, tunik ve ferace gibi parçalara önem verilir ve ayakkabı ile çanta uyumu engelde es geçilir. Oysa ayakkabı ve çantalar kombinin ortaya çıkmasını saplayan parçalardandır. Özellikle yaz aylarında ve klasik tarzda bir kombin seçiyorsanız açık renkli parçaların kullanılması ile ayakkabı ve çantalarınız direkt olarak ortaya çıkmakta ve kombini ya güzel şekilde ortaya koymakta ya da söndürmektedir. Tesettür alışveriş nereden yapılırsa yapılsın mutlaka ana parçalar ve eşarp tamamlandıktan sonra ayakkabı ve çanta seçimi için ekstra zaman bırakılmalıdır. Özel davetler ya da gece kullanım içinse mutlaka uygun ayakkabı seçilmeli, ayakkabı ve çanta uyumu es geçilmemelidir.

Tesettür Kombin Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?
04 Ekim 2017

Tesettürlü kadınlar kendilerine özgü tarzları ve stil seçenekleri ile dünya modasında ağırlık hissedilen etkilere sahiplerdir. Ancak kimi zaman yanlış tesettür kombin alternatifleri, kadınların şıklığını gölgeleyen unsurları da beraberinde getirir ve onları hayal ettikleri şıklıktan uzaklaştırır. Tesettür kombinler oluşturulurken dikkat edilmesi gereken stil detayları ve kıyafet seçimleri şöyle olmalıdır:

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.